Axel Queens
„I need that fire just to feel that I'm alive.“


Věk: 456 let
Rasa: Čaroděj
Bydliště: Luxusní lofty Manhattan- střešní apartmán
Zaměstnání: Nejvyšší čaroděj Manhattanu
Výška: 183 cm
Váha: 84 kg

Úrověn: 6

Zbraně/Schopnosti/Zvláštnosti:

  • Magie všeho druhu
  • Lektvary
  • Telekineze
  • Rohy
  • Ve tmě mu žáří oči
  • Předpovídání blízké budoucnosti
  • Znalost ve filmovém průmyslu

Charakter:

Dá se říct, že Axel patří mezi ty lidi, kterým párkrát řeknete jak moc užasní jsou a už vás mají rádi. Ale nemyslete si, že se s ním po tomhle dá lehko manipulovat. Běda tomu, kdo to byť jen zkusí. Není hloupý a pozná to. Dá se říct, že je to celkem egoista a vyžívá se v tom, když mu někdo chlácholí ego. Urážky na jeho osobu bere vážně, takže si dávejte pozor na to co říkáte.
Má rád tu určitou moc, když někdo skáče jak on píská. Když nejsou věci podle něj tak zuří ale většinou hned vychladne. Je celkem ješitný a hrdý. Tohle jsou jeho špatné vlastnosti ale i pod tím vším se skrývají i kladné vlastnosti.
Je to velký optimista a stále srší humorem. Občas jsou ale jeho vtípky lehce kousavé a může se stát, že se vás i dotknou. Ale nebarte to tak, on to nemyslí zle. Když ho porvé potkáte působí hodně uvolněně, dělá si ze všeho srandu a nedělá mu problém se bavit s kýmkoliv.
Často vypadá jako bezstarostný a hodně lehkomyslný. Není tomu tak. Je hodně vytravalý, víc co chce, jak to dostane a taky jak si to udrží. Rád věci dramatizuje, jak povídaní jedné příhody ze života tak i třeba odmítnutí od nějaké ženy. Je to velkný romatik, dívku bere do drahých restaurací, zasypává ji drahými dárky, protože si to může dovolit.Mezi jeho neřesti patří hospodaření s penězmi. Občas ho napadne, v tu chvíli, skvělý nápad a vrazí do toho mnoho peněz ale stejně později vyjde na jevo, že to bylo na nic. Je blázen do umění jak obrazů, soch tak hudby nebo divadla. Rád se zučastňuje aukcí. Miluje pocit, když může dát víc peněz než někdo jiný. Ve finále v aukci získá třeba obraz, který se mu absolutně nehodí do bytu a je mu k ničemu. Takhle už kolikrát koupil obraz nebo sochu i přes to to má vystavené v bytě, protože je mu líto to vyhodit.
Dá se o něm říct, že je hodně dobrosrdečný a laskavý. Často dá peníze do děckého domova, protože i on v něčem takovém vyrůstal. Ale i tak se v jeho těle občas najde zlomyslná kost.
Miluje pozornost ostatních lidí a rád je mezi lidmi. Často pořádná nějakou párty a vždycky si ji hosté chválí, přeci jen do toho dává hodně ze svých peněz. Za svůj dlouhý život se naučil, že jde pořádat párty s vlkodlaky i upíry zároveň, jen to musí být dobře zorganizované a to u něj je. Nikdy neměl problém vycházet s jinými podsvěťany, s každým si většinou rozumí a nedělá mu problém bavit se s někým jiným.Někdy se trochu předvádí, aby se mu dostalo pozornosti po které tak moc touží a má ji rád. Ale nikdy ze sebe nedělá šaška. Miluje filmy a Hollywood. Jednu dobu tam i žil a stále k němu jezdí producenti, s tím aby jim pomhl s efekty nebo jim zařídil uspěšnost filmu.
Jako čaroděj se zabívá všemi druhy magie. Patří totiž k těm známějším čarodějům a jeho služby jsou vyhledávené, tomu i odpovídá cena za jeho služby. Za svůj život si toho osvojil hodně. Od lektvarů na vyléčení, přes jedy až klidně k lektvarům co donutí člověka milovat.
Umí však i něco z černé magie. S vyvoláváním démonů nemá až takový problém jako s nekromacií. Stojí si za názorem, že když je člověk mrvý měl by mrtvím zůstat.
Nedělá mu problém pomoct nefilim a Spolku, podsvěťanům nebo civilům.

Minulost:

On ani sám neví, kdo byla jeho matka, vlastně to ani nechce vědět. Vyrůstal v jednom ze sirotčinců v Anglii. Nevypadal moc odlišně od ostatních dětí, kromě zářících očí ve tmě a divných boulích na čele. Všechno bylo do jeho osmi let v pořádku, rozuměl si s dětmi, s řeholnicemi které je o sitroky staraly. Poté však nastal zlom. Jeden z kluků mu vzal jednu z jeho věcí. Axel se naštval, doslova zuřil a ani neví jak ale odhodil chlapce na protější stěnu, kluk to nepřežil. Dozvěděla se o tom jedna sestra, která věděla o světě stínů a už dávno tušila, že Axel není obyčejný. O několik měsíců později si ho osvojil jeden manželský pár, byli to známí té sestry, čarodějové. Axel k nim zprvnu nechtěl jít, byl ještě dítko, co nic nevědělo. Když zjistil, co jsou zač a že on je stejný, začali ho učit všechny kouzla, lektvary a všechno o světě stínů. Tohle bylo nejlepší období v jeho životě- z pohledu desetiletého dítěte. Tak nějak dospěl a uměl toho mnoho a začal cestovat po Evropě. Když se vrátil zpátky do Anglie zjistil, že jeho rodiče (protože je tak bral) jsou mrtví. Zabili je nefilim a vystavili si jejich značky. Mohl se pomstít, ale neudělal to. Tak nějak poklidně žil, cestoval až do doby podepsání prvních dohod. Byl u nich a dokonce je i podepsal. Hned po nich odcestoval do Ameriky a usadil se v New Yorku. Tam žil záživný život čaroděje, lidé si k němu chodili pro kouzla, lektvary a dost slusně mu to vydělávalo. Na začátku třicátých let se začal zajímat o film. Přes kontakty se dostával na filmová natáčení a dokonce občas pomáhal režisérům. Často vystupoval pod pseudonymem Alex Queen Později se přestěhoval do Hollywoodu. Dokonce si i párkrát zahrál ve filmu. Zúčastňoval se předávání Zlatých glóbů, Oskarů. Znal mnoho tehdejších celebrit jako třeba Marilyn Monroe a mnoho dalších.
Později ho ale sláva v Hollywood omrzela a vrátil se zpět do New Yorku, kde je doposud ale do Los Angeles se rád vrací. Dá se říct, že v NY byl na výslunní, ať už jako 'syn' Alexe Queena, který je až moc podobný svému otci nebo jak čaroděj Axel Queens.
Za Temné války byl na staně Spolku ale nezúčastňoval se nikdy bojů. Když ale bylo potřeba rád pomohl. Díky zmizení bývalého nejvyššího čaroděje Manhattnu se stal jeho nejvyšším čarodějem.