Carmina Irons
„History is written by survivors.


Věk: 921 let
Rasa: Víla
Druh: Unseelies
Bydliště: Zimní dvůr
Status: Královna Zimního dvora
Výška: 178 cm
Váha: 60 kg 

Úrověn: 9 

Zbraně/Schopnosti/Znamení:

  • Magie
  • Kompletní manipulace s myslí
  • Znalost jedů
  • Ovládání 4 živlů
  • Léčení
  • Přeměna v mlhu

Charakter:

První žena krále Zimního dvora a jeho královna. Spolu s ním je jednou z nejstarších panovníků. Své dcery si pečlivě hlídá, protože je to to jediné, co ji zbylo. Aférkám svého muže se vysmívá a kolikrát se stalo, že mu podstrčila jeden ze svých jedů z pomsty za vraždu synů a neúctu k ní.
A zároveň, aby se pobavila i jinak než zrovna sklenkou nějakého kvalitního alkoholu.
Možná i tyto její provokace budou jedním z důvodů manželovy odolnosti. Ve Světě stínů je známá jako Carmina, ale své pravé jméno pochopitelně skrývá jako každá víla. 
I na svůj věk vypadá stále mladě. Zelené oči kontrastují s bledou pletí a tmavě hnědými vlasy.
Je vysoká a zakládá si na své štíhlé postavě a křehkosti, ačkoli uvnitř je silná, krutá a nekompromisní. Baví se tím, že týrá služebnictvo. Ovlivňuje  bytí dvoru, nechává je škemrat o své životy, jen aby si dokazovala svou sílu a moc. Protože od manžela se ji nic takového nedostane. Kromě trůnu už spolu nesdílí absolutně nic, a tak se baví provokací a manipulací.
Chce se stát nezapomenutelnou. Když už ji byli odebráni synové, nepozná silnější bolest, které by snad mohla čelit. Doposud za svým manželem ve velkých rozhodnutích stála, neboť se to pro sílu Zimního dvoru a jejímu postavení hodilo. Nicméně mezi sebou vedou válku.

Minulost:

Je jednou z dcer bývalého krále Temného dvoru, který ve své době byl velmi uznávaný a obávaný. Jeho vladař, Carminy otec, velmi intrikoval a provdání své dcery bylo samozřejmě domluvené. Elijah potřeboval upevnit svou pozici a manželka z Temného dvora byla nejlepší volbou. Její otec chtěl mít zároveň konexe všude možně, aby mohl počítat se spojenectvím.
Už na Temném dvoře se setkala s intriky, ale nebyla tak trpká a krutá jako nyní. Zpočátku svého manžela obdivovala, poté manželství přešlo k povinnosti a svou lásku obětovala dětem, které Elijah nechal posléze zavraždit. Pro každou smrt jednoho ze svých synů běsnila, prolévala nevinnou krev, aby ukojila svůj hněv a vybila si vztek. Nebylo ji to nic naplat. Třeba mohla vyvraždit celé služebnictvo na dvoře, než její běsnění přestalo, ale s Elijahem to ani nehlo. Jeho další dvě ženy možná byly povolné a tupé dost na to, aby jeho lžím uvěřily, nebo se zkrátka bály o své postavení, které Carmina ztratit jednoduše nemohla. Je vladařka a dost silná na to, aby ji někdo konkuroval. Od smrti svých synů se její schopnosti rapidně rozrostly ve chvíli, kdy je začala používat k manipulaci a krutosti prováděné na ostatních nehledě na rasu.