Civilové

Charakteristika
Rasa civilů – obyčejných lidí – je jako taková hráči velmi často podceňovaná. Mnozí z vás možná spíše přemýšlejí nad něčím nadpřirozeným. Kdo jsou však hlavní hrdinky z knih, jak je známe? Na začátku jen obyčejné smrtelnice, které se nechávají tajemnem stáhnout a spoutat. Proto bychom rádi tuto rasu více pozvedli, ačkoli její název ji může u některých devalvovat.
Zrak

Jedná se u civilů o výjimečnou vrozenou vlastnost, kterou disponují všichni podsvěťané a lovci stínů označení runou Zraku. Umožňuje jim prohlédnout skrz iluzi, jež ukrývá Svět stínů před civily. Mezi iluzi se počítají zneviditelňující runy lovců stínů, kouzla krásy víl, démoni, kteří vypadají jako obyčejné bytosti (démon Hellhounda kupříkladu jako obyčejný bulldoček). Říká se, že Zrak u civilů je údajným odkazem na předky víl, ale tato teorie nikdy nebyla potvrzena. Civil, který se narodí se Zrakem, je vzácnost. Pokud si jej chcete registrovat, je možné, že vám jej administrátor zamítne, neboť se zde takový jedinec již může nacházet. 

Civil a nadpřirozeno

Na této rase je nejlepší, že má z jednoho hlediska nejméně omezení. Můžete ji přimyslet téměř jakékoli zaměstnání. Nebojte se experimentovat! Pokud si například založíte postavu – servírku, může pracovat v místním bistru, nebo nás můžete o vytvoření místností požádat. Tajemnem se můžete nechat stáhnou kdykoliv a možná tak i podstoupit proměnu na podsvěťana, pokud se vám zlíbí.  Platí však jedno pravidlo. Svět stínů se neodhalí každému civilovi, ne každý má vrozený Zrak a později osvojených je celkem málo. Proto se vyvarujte hned na úvod tomuto klišé. Svět stínů je před zraky civilů skrytý. Nejen lovci stínů, ale i podsvěťané – kteří se zavázali dodržovat Úmluvu a Dohody – ctí tato pravidla, aby se vyhnuli prozrazení. 

Zde je pár pravidel, které vám pomohou do hry snáze proklouznout.

  1. Civil může bojovníka nefilim – lovce stínů – spatřit pouze v případě, pokud na sobě lovec nemá nanesenou runu neviditelnosti  – (pokud si nejste jistí, nebo se postava nezmiňuje v emote – zeptejte se hráče v šepotu)
  2. Pokud je civilovi Svět stínů ukázán, nezískává automaticky Zrak – ten lze získat pouze vrozeně nebo přeměnou na podsvěťana, či lovce stínů. 
  3. Pokud je civilovi Svět stínů ukázán, nedokáže “vycítit” a rozeznat rasy na první pohled. Podsvěťané se pro něj stále jeví jako normální lidé, pokud jim zrovna nenaroste kožich a tesáky.

Shadowhunters RPG © 2016 - 2020

Přihlaste se

nebo    

Forgot your details?

Vytvořit postavu