Ezra Galson
„Nastraž návnady k přilákání nepřítele. Předstírej zmatek, a rozdrť jej.“


Věk: 46 let
Rasa: Vlkodlak
Bydliště: nad obchodem velký byt
Zaměstnání: Prodejce starožitností
Výška: 183 cm
Váha: 88.7 kg

Výcvik: Dokončen

Úrověn: 8

Zbraně/Schopnosti/Zvláštnosti:

  • Lepší smysly (čich a sluch)
  • Rychlé hojení
  • Silné tesáky a drápy
  • Trpělivost
  • Dýka
  • Colt 1851 Navy Revolver 

Charakter:

Ezra je klidný muž, který dokáže své protivníky zmanipulovat tak, že se dostanou do pasti. Právě tyto situace rád sleduje a vyžívá se v nich. Přesto respektuje rozhodnutí některý, že ho nemají v oblibě. On sám se jim nevnucuje. Rád vyhledává společnost, ale spíše patří mezi ty, co sledují dění a upíjí víno, než aby vířil kolem. I když jde o poměrně esteticky příjemného muže, tak o ženy nejeví skoro žádný zájem. Více se zajímá o muže, ale zatím nenašel nikoho, kdo by ho upoutal.
Ezra má rád svou práci a je i umělecky založený. Nikdy ho neuvidíte bez obleku a neupraveného. V obchodě mu tiše hrají gramofonové desky s jazzem nebo klasickou hudbou. Pokud mu do obchodu přijde někdo hrubý, tak se k němu nechová zrovna mile a je mu jedno o koho se jedná. Jinak jde o trpělivého člověka, co si rád vyslechne zdlouhavé povídání, hlavně pokud se onen člověk dostane k jádru věci. Přesto se může stát, že jeho trpělivost přeteče a jeho chování se změní na celkem agresivní. I v takové situaci si dokáže zachovat lidskou podobu, ale v případě přímého ohrožení (nadpřirozeného ražení) se dokáže rychle změnit a bránit sebe i jiné. Jenže v případě, že se k němu někdo chová nadřazeně a nejedná se o člena smečky, co je nad ním, tak si dokáže svůj vztek na něm docela nemile vybít. Ne že by se proměnil, ale zachová se tak, aby ho ponížil nebo jinak uškodil.
Jako vlk se drží stranou a hledí si svého. Většinou se mění ve svém skladišti, kde má ohrazený prostor. Skoro nikdy se nemění venku, neboť má strach jak by se zachoval, kdyby se objevili Lovci. S nimi moc nevychází, ale když se objeví a nejdou mu po krku, tak se k nim chová jako k ostatním. Jen s Upíry nevychází a vysoce se mu protiví. Právě v tomto ohledu je trochu neobjektivní. Pro něj jsou všichni Upíří stejná verbež a je mu jedno, zda je některý jiný.
Už nevyhledává smečky jako dříve a spíše to nechává na nich. Ne že by byl neuctiví, ale spíše se naučil, že některým Alfům jeho cestování vadí. Také se jako mladý často vměšoval do záležitostí, které se ho netýkali a choval se neuctivě. Právě proto si dává pozor a nechává smečky rozhodnout, zda si ho vezmou či ho nechají a jen dohlédnou, aby nedělal problémy.

Minulost:

Narodil se v Litvě, kde také žil až do svých sedmi let. Tehdy se odstěhoval i s matkou do Norska. Jeho matka, Laura, se o Ezru moc nestarala a spíše hledala muže, co jí zaplatí za její tělo. Nakonec si začala muže vodit domů, kde je musel Ezra poslouchat přes tenkou zeď, která dělila jeho pokoj od matčina. Tři roky snášel muže, co mu nafackovali vždy, když promluvil. Nakonec od matky utekl, ale zůstal v parku kus od domu, kde žili. V parku byl několik dní, když ho napadl vlkodlak. Jeho útok přežil, ale dostal strach, a tak se vrátil k matce. Ta ani nepostřehla, že Ezra zmizel.
Ezra začínal mít noční můry a po nich se probouzel v bočních uličkách v roztrhaném pyžamu a netušil, jak se tam dostal. Po několika takových probuzeních si začal všímat, že ho někdo sleduje na cestě do i ze školy. Netušil o koho jde a měl z toho strach. Nakonec se rozhodl, že se přiváže k posteli, aby nemohl z pokoje odejít, neboť si myslel, že je náměsíčný. Když se druhý den ráno probudil, tak ležel v kaluži krve. Nacházel se v pokoji své matky a na podlaze byly kusy lidských těl. Než se stačil vzpamatovat, tak se do bytu dostali nějací lidé. Netušil, co jsou zač, ale zdálo se, že mu chtějí ublížit. Najednou do bytu vběhli další a strhl se boj. Ezra se celý vyděšený schoval do skříně. Po dlouhé době hluk utichl a Ezra se strachem poslouchal, co se bude dít. Tehdy někdo otevřel skříň a Ezra se ještě víc přikrčil. Šlo však o vlkodlaky.
Ti ho sledovali od chvíle, kdy ho pokousal jeden mladý a nezkušený vlkodlak z jejich smečky. Odvedli malého Ezru k jejich Alfě a ten mu vše vysvětlil a nějakou dobu se o něj staral. Ezra se v patnácti rozhodl vyhledat otce. Toho našel v Litvě a zjistil, že mu patří menší hrad. Ezra k otci odjel a hned začal hledat smečku, aby nebyl v nemilosti. Našel tamního Alfu a rychle se začlenil do smečky. Jenže tamní Lovci šli po vlkodlacích velice tvrdě. Ezra si všiml, že smečka, v níž je nehledá řešení těchto problémů. Proto se dohodl s několika vlkodlaky ze smečky a nalákal na sebe lovce. Hrál na ně zraněného, a tak je přilákal do pasti. Vlkodlaci lovce tímto útokem udrželi v pozoru. Ezra však byl v nemilosti svého Alfy.
Brzy se Ezra odstěhoval z Litvy do Německa, kde studoval historii a umění. Sice se přidal ke smečce, ale už víc poslouchal Alfu. V Německu narazil na první Upíry za celý svůj život. Okamžitě se je naučil nesnášet. Po dokončení studia odešel do Itálie, kde nějakou dobu žil ve Florencii. Pracoval v galerii, ale brzy začal mít problémy s lovci. Od té doby cestoval z místa na místo a sbíral zkušenosti. Ve třiceti letech se dostal do Tibetu, kde žil nějaký čas v klášteře. Naučil se víc ovládat a nakonec po dvou letech odjel do USA. Dlouho žil v Los Angeles, kde začal pracovat jako prodejce starožitností. Před rokem se nastěhoval do New Yorku a sehnal si místo pro svůj obchod. V něm prodává spoustu starožitností a obrazů z rodinného hradu. Ten získal po otcově smrti před dvěma roky. Nábytek a obrazy si vzal, ale samotný hrad prodal státu.