Lucas Mergue
„Trust no man, fear no b*tch.“


Věk: 26 let
Rasa: Vlkodlak
Status: Beta
Bydliště: Sídlo vlkodlaků - autoservis
Zaměstnání: Kšeftování s nelegálním zbožím
Výška: 185 cm
Váha: 80 kg

Výcvik: Dokončen

Úrověn: 7

Zbraně/Schopnosti/Znamení:

  • Rychlá regenerace a reflexy
  • Nadpřirozená síla a výdrž
  • Kontrolovaná proměna ve vlka
  • Pevný stisk

Charakter: 

Lucas má krátké zlatohnědé vlasy, které si spíše většinou jen tak ležérně prohrábne. Výraznou čelist nechává zarůst mírným strništěm, ale nikdy víc. Je poměrně vysoký a osvalený s širokými rameny a věčně soustředěný pohledem. Jeho oči jsou šedé, ale občas mohou mít nádech zelené či zlaté. Většinou upoutají nejvíc pozornost podmanivým a zkoumavým pohledem. Stejně tak, jako jeho způsob chůze či postoje, kterým působí, že je nad věcí. Může být pro některé i znepokojující. Je velmi dominantní, a tím si získal vyšší postavení ve smečce. Což ale zase neznamená, že by nedokázal skousnout příkazy. Pokud má jasně stanovenou pozici a vymezená práva, dokáže spolupracovat. Může vypadat, že se stále mračí , ale je to jen jeho soustředěný pohled. 
Je těžké v něm číst, ale občas na sobě něco znát dá. Dokonce i když se naštve, dokáže si zachovat vnější klid a pokud začne řvát, musí už jít o život. Jeho velkou výhodou je právě umění vcítit se do druhých, a proto umí nejlépe trénovat nové vlkodlaky v kontrole nad vlkem.
Život duševní houby však může být i na škodu a musí se někde vykompenzovat.
Dokáže být vším, co si přejete - nebo všechno, co nechcete. Buď a nebo. Jeho flákačský život se nebude zamlouvat žádným úspěšným snobům. Nelze ale říct, že by byl špatný člověk. Problém je, že dlouho může setrvávat na vybledlé hvězdě a nevšimnout si jasné záře. Ke spokojenosti mu stačí málo, a proto si nešplhá po společenském žebříčku výš. Je zvědavý a naprosto neotřesitelný. Je těžké ho oklamat; prohlédne bez potíží na druhou stranu. Může však oklamat vás, jestliže si usmyslí, že chce držet své osobní záležitosti bezpečně z dosahu nežádoucího sondování. Není neurotický, jen vám prostě poví, že byl u mola, zatímco si ve skutečnosti kupoval cigarety. Proč? To neví ani on sám. Je to určitý druh podvádění, který mu prostě dělá dobře.
Povahou je společenský a hlavně obětavý. Dokud má, rozhazoval by pro své přátele dál.
Není však opatrný na peníze. Prostě na finanční záležitosti nemá buňky a od toho se také odvíjí jeho nestálé uplatnění. Ne vždy měl v životě štěstí a jen blízcí přátelé ví, že v sobě přechovává trochu autodestrukce. Ale to ho akorát více zocelilo. Ačkoli to přes jeho zatvrzelý pohled nemusí zdát, na nic si nehraje a k překvapením ostatních se neštítí nových věcí. Pokud jde o vyřizování účtů, nikdy věci nehnal přes vyšší moc. Vždy si vystačí s tím, když si věci vyříká tváří v tvář. Napomáhá tomu i jeho minulost, která zrovna neoplývá čistým trestním rejstříkem.

Minulost: 

Lucas se narodil se v Twinbrooku do zabezpečené rodiny neurochirugičky a viceprezident která se v jeho dětství se přestěhovala do New Yorku, kam se jeho otec hnal za kariérou. Jako mladý byl hodně výtržník, čímž si kompenzoval stereotyp slušné snobské rodinky a hlavně úspěchy své sestry, které měl každý den na talíři.
Jako dítě ani neměl potřebu se někam hnát, ale neustále hecování, namísto ujištění, v něm probudilo v mládí autodestruktivní chování. Vykašlal se na školu, bral drogy, okrádal vlastní matku a nedokázal se z tohohle kolotoče nikdy vymotat. Neustále byl pod tlakem a ačkoli všem sliboval, že se postaví na nohy, neuměl si své problémy řešit jinak, než trávou, alkoholem a éčkem.
V časech naprostého zatmění sáhl i po tripu. Velkoměsto ho zkazilo a nejvíce lidé, kterými se obklopoval. Nakonec na něj stejně naházeli jenom špínu. A to byl zlomový okamžik v jeho životě. Když se v sedmnácti rozhodl odříznout od lidí, kteří akorát využívali jeho peněz a kontaktů. Nestal se z něj ze dne na den slušňák, toho se asi nikdy nedočkáme, ale už měl cíl a přestal vidět smysl v užívání drog, poflakování se a neustálém utíkání od problémů. Tak se také stalo, že při vyřizování účtů vyprovokoval jednoho týpka a ten Lucase i zbytek té povedené partičky zatracených pokousal. Před rodinou se mu to dařilo těžce skrývat, ale dopomohly tomu jeho kšefty, kdy se na nějaký čas sebral a zkrátka odjel si řešit vlka. V těch dobách, kdy se musel podrobit místní smečce, se odřízl od hodně lidí včetně své přítelkyně, která mu ty lži a totální změnu chování nemohla skousnout. Sama se stále držela té stejné party. Přestalo ho bavit žít s rodiči a také toužil po troše soukromí. Východisko našel před pár lety v Twinbrooku, kde se nacházela dokonce jedna ze smeček a navíc tam zůstal rodinný dům, který nyní spravuje. Nebyla to zrovna nějaká slušnost nebo přímo důvěra, na čem bylo jeho postavení Bety založené. V okolí byl jediným vlkodlakem, který dokázal řešit věci podsvěťanů lépe jak své vlastní a hlavně vynikal v kontrole nad přeměnou, což se odvíjí od jeho charakteru. Tím se důvěra a spolupráce s Alfou vybudovaly a posílila je už jen Lucasova obětavost a schopnosti.