Merisa Dovered
„Watch me.“


Věk: 19 let
Rasa: Lovec stínů
Bydliště: Institut
Výška: 167 cm
Váha: 53 kg

Výcvik: 3

Úrověn: 3

Zbraně/Schopnosti/Zvláštnosti:

  • Dýky, luk a andělská ostří 
  • Neodolatelný úsměv
  • Dokonalá chůze na podpatcích 
  • Přesná trefa do cíle

Charakter:

Merisa je na první pohled v celku obyčejná dívka, ale jste na omylu! Rozhodně není zas tak obyčejná, jak se zdá. Asi snad jako první vám padnou do oka zlatavé blond vlasy, které jí sahají do půli zad a jsou od přírody mírně zvlněné. Poměrně nerada si je žehlí, protože si myslí, že to vlasům škodí. Když se zadíváte na ladnou tvář, tak vás nejspíš upoutají modrozelené oči, které na vás budou házet očkem anebo výraz: ,,Radši se ani nepřibližuj, nebo tě zabiju!". Rty má hezky tvarované a plné.
Co se povahy týče, tak Merisa je veselá, ale občas má své dny a na všechny okolo je protivná, avšak do hádek se pouští nerada. Když jí někdo řekne třeba jen jedno špatné slovo, je schopna zabíjet. Byly doby, kdy byla i celkem dost rozmazlená, ale za poslední měsíce v Institutu ji to alespoň trochu přešlo. Milovala šperky, ale teď raději zvolí nějaký prostý outfit. Je také velmi umanutá, když prostě něco řekne, tak musí být po jejím, což se jí né vždy vyplatí, protože je schopná dohadovat se i hodiny. Dokáže být drzá a s muži si jen tak pohrávat, ale na vztahy na jednu noc rozhodně není.

Minulost:

Její rodina si usídlila v Institutu v Turíně a je místy spřízněná s rodinou Greenhawk. Od malička žila v úplné rodině, dokud matka nezemřela při Temné válce v Alicante. Její otec se uzavřel do sebe a nedokázal dceru sám vychovávat. V roce 2008, kdy byla znovu akademie otevřena, šla předčasně na výcvik, a to vlivem i toho, že zde měla příbuzenské vztahy mezi učiteli.
Po čase mentoři odcházeli a díky její svéhlavosti byla svěřena na výcvik do Institutu.
Umanula si, že se rozhodně nevrátí do Turína, kvůli hádkám s otcem, a proto byla přidělena do Institutu v New Yorku, který spravovala náhodou její teta, Ava Greenhawk.
Minulým rokem k zimě se šla jednoho dne projít do parku. Měla mít klasickou hlídku, ale nakonec se rozhodla, že se jen tak že se prostě ze vzteku půjde podívat na Zimní dvůr. Všichni o tom mluvili, o Zimním dvoře, o válce, o slavnosti a jí samotné si nikdo nevšímal. Ani její názory neměly žádnou váhu. Jakmile vkročila na území víl, zajali ji stráže a předvolali před královnu Carminu. Ta byla z lovkyně velmi nadšená, prováděla na Merise pokusy. A protože Merisa neuměla držet jazyk za zuby a zpočátku byla opravdu drzá, Carmina se vyžívala v jejím trýznění a mučení.
Díky Grace Lengthorn a Ianovi Rougerenardovi se jí povedlo ze Zimního dvoru utéct zpět do New Yorku.