Mikael Rougerenard
„If you are going through hell...Keep going.“


Věk: 41 let
Rasa: Lovec Stínů
Bydliště: Gard
Zaměstnání: Inkvizitor
Výška: 202 cm
Váha: 137 kg

Výcvik: Dokončen

Úrověn: 9

Zbraně/Schopnosti/Znamení:

  • Obouruční meč
  • Andělská ostří
  • Dvě vrhací sekery 

Charakter:

Mikael má oválný obličej, plavé vlasy už plešatějící avšak velice krátce zastřižené stejně jako vousy. Světle modré oči jsou menší a dosti zapadlé, zvlášt oproti širokému čelu, a klene se nad nimi světlé obočí. Má větší nos a rty často stažené do úzké linky, čož může působit přísně, ale když se roztáhnou do úsměvu, jeho tvář působí vlastně celkem přívětivě. Je nadprůměrně vysoký a má velice svalnatou postavu a široká ramena. Díky tomu je dosti silný a oproti častým předsudkům i poměrně rychlý, avšak nepříliš mrštný, ale zato obratný v zacházení se zbraněmi.

Nikdy neměl potřebu se nějak zviditelňovat, avšak to bylo vždy téměř nemožné a nejen kvůli jeho robustní postavě. Je to rozený a poměrně všestranný bojovník. Patří k jedněm z nejlepším a přitom je zároveň hodně inteligentní. Vždy se chtěl učit novým věcem a tato vlastnost mu zůstala dodnes, a tak přestože už je zkušený a dokonce to dotáhl na Inkvizitora, tak odmítá "usnout na vavřínech" a neustále cvičí, hodně čte, ale přitom se zodpovědně věnuje své práci. "Zákon je tvrdý, ale je to zákon", to mu vždy říkávali a on tohle motto ctí. Nephilim, či podsvěťanům, kteří porušují Dohody či zákon, často byť jen nepsaná pravidla, téměř nikdy neprojevuje shovívavost. I když to není jeho dominantní vlastnost, tak dokáže být vážný, soustředěný a přísný, někdo si to vykládá jako chladnost až aroganci, ale to se mýlí. Mikael je v soukromí zábavný a milý, dobrých a opravdových přátel si cení nade vše. Je pro něj těžké zpomalit a na chvíli si vydechnout. Ať se děje, co se děje, nikdy se nevzdává a pokračuje dál. Zakládá si na dochvilnosti. Neocení, když s ním nebudete jednat zdvořile. Na druhou stranu, pokud tak učiníte, rád si vyslechne váš názor a co nejvíce spravedlivě ho posoudí a rád poskytne užitečnou radu.


Minulost:

Jeho matkou byla Christina Rougerenard a otcem Stephen Rougerenard. Co si Mikael pamatuje, tak jejich vztah nikdy nebyl zrovna harmonický, ale vždy se respektovali a bojovali bok po boku. Boj byla náplň jejich života a tím se stala i pro Mikaela. Rodiče ho intenzivně trénovali a učili všemu potřebnému a dnes by mohli být právem hrdí na to, co jejich syn dokázal. Mikael nemá žádné sourozence a přestože prožil pár románků, nikdy se doopravdy nezamiloval a neměl potřebu se oženit. Když dospěl, vyrazil z Idris do světa a procestoval nespočet Institutů, díky čemuž si vytvořil spoustu známostí a dosti se spřátelil s rodem Bellatorum v Riu, kde strávil celý rok a dnes se často stýká s rodem Hawkstone v Idris, jak ve věcech pracovních, tak i mimo ně. V době Valentýnova povstání byl ještě studentem na akademii a jeho rodiče nebyli v Kruhu a jemu samotnému už se tehdy Valentýnova ideologie příčila. O patnáct let později proti němu bojoval a přišel na Broceliádské pláni o svou matku. O chvíli později se zapojil do boje proti Jonathanovi a to nejen v konečné bitvě v Alicante, ale například i u pevnosti Železných sester. Zabil mnoho temných lovců stínů i vílých bojovníků, ale není to něco, na co by byl pyšný. Přestože souhlasil s tím, že víly by měly být potrestány, samotný Studený mír mu přijde příliš krutý a má v plánu pokusit se s tím něco udělat, jenže se setkává defenzivní reakcí. Ví,že lovci jen pomalu zapomínají na utrpená příkoří. Inkvizitorem se stal po odstoupení Roberta Lightwooda.