Profilový obrázek

Caleb HawkstoneOffline

  • Lovec stínů
  • 1.5K

    XP

  • 8

    Questů

  • 955

    Návštěv

Profil

Jméno

Caleb Hawkstone

Věk

26 let

Status

Správce Institutu

Bydliště

Institut, New York

Výška

183 cm

Váha

86 kg

Datum narození

27.11.1993

Charakteristika

Jazyky: Angličtina, latina, chtónština, lámaná němčina
Zbraně: Kindjal, nože, kdysi i luk (všestrannost)
Dovednosti: Vyřezávání ze dřeva, šachy, umí složit rubikovu kostku, vařit, ale je líný.

 

Caleb se svým vzrůstem řadí mezi vyšší muže s poměrně osvalenou postavou, avšak ne natolik jako jeho bratr Sebastian. V tomto ohledu je spíše atletičtější a všestrannější. Jeho hlas je přirozeně hluboký s lehkým podtónem něčeho důvěrného. Možná za to může náznak jeho britského přízvuku. Často ho potkáte v obyčejných kapsáčích a kožené bundě, ale poslední dobou se více objevuje ve výstroji lovce stínů od Železných sester, kvůli reprezentování Institutu. Nosí u sebe spoustu zbraní, protože většinu stejně poztrácí. V jeho rysech je cosi uvolněného a zároveň tvrdého. Může za to patrně disciplína, kterou prošel skrz výcvik jak v rodině, tak na Akademii v Idris. Světle hnědé až tmavě blond vlasy – záleží na ročním období – má v typickém střihu pro lovce, ale vaši pozornost připoutají oči světle modré barvy a jeho ostřeji řezaná tvář. Mimo angličtinu má pokročilé schopnosti v latině a méně ve francouzštině a němčině, jež spíš odposlouchával v Idris. Na jazyky a úřadování zrovna buňky nemá. Říká se o něm, že má smysl pro humor, a když vyloženě nehoří, nechává věci na poslední chvíli. Vždy je kolem něj dav lidí. Budete si k němu muset proklestit cestu mezi těmi, kdo ho obklopují. Má rád všechny a každý je jeho přítel, dokonce tak nazve i svého úhlavního nepřítele. Když řekne, že někoho nemá rád, něco to znamená, ale není lehké zjistit přesně co, protože se v tom pravděpodobně sám nevyzná. Jeho láska k lidem je tak neosobní. Každému, s kým se setká, dává určitou hodnotu, zatímco my ostatní si to schováváme jenom pro lidi, kteří pro nás hodně znamenají. Ne že by se vyloženě vyžíval v tom být obklopen davy, spíše je to typ extroverta, kterému je jedno, kolik má kolem sebe lidí. Přirozeně se jeho nevinná nevázanost může trochu vymknout z ruky. Nespouští oči z oblohy, kde hledá nějaké vysoké cíle, o které nikdo jiný nemá odvahu usilovat – nebo nikomu jinému tolik nechybí zdravý rozum, aby se o to snažil. Důvěra je báječná, ale důvěřování nesprávným lidem, věcem, může zpomalit i závodního koně. Takový druh optimismu však může být nebezpečný. Je to jen jiný výraz pro slepou víru. Má obvykle takové štěstí, až je to nechutné a nezákonné. S jeho riskantním chováním by už jiní byli dávno mrtví nebo poučení, ale on vždy vyvázne ze všeho v suchu. Je to také důvod, proč na sebe strhává pozornost od svého staršího bratra, který se spíše drží zpátky. Někdy je bláznivě odvážný. Občas zakopne a upadne, ale vstane a pokusí se znovu. Odpustíte mu však skoro všechno, protože vaše přátelství, které mu za to stojí, posílí upřímnou starostlivostí a loajalitou.

Minulost

Druhorozený syn Michaela a Cornelie Hawkstone. Narodil se ke konci listopadu 1993, tedy dva roky po podepsání Dohod, povstání Kruhu a dva roky po svém bratru Sebastianovi, se kterým absolvoval většinu výcviku a Akademii. Idris je jeho domovem, vyrůstal v sídle rodu Hawkstone a rád na něj vzpomíná. Jeho výcvik byl pojat přísně, neboť Calebův otec se velmi podílí ve věcech Spolku a je v jeho zájmu rod povznést, což se mu i částečně podařilo díky zásluhám v boji proti Valentýnu Morgensternovi. Jméno Hawkstone je známé především zastoupením v radě a širokým rozvětvením po Evropě. Tvrdá výchova na něm zanechala spíše tu stopu, že si moc věcí nebere vážně. Rozkazy sice plnil, ale s flegmatickým přístupem a bez stresu. Téměř v každé situaci se dokáže zasmát nebo vyvodit nějakou sarkastickou, či dvojsmyslnou poznámku. Dokonce když mu Sebastian a malý Maxwell přivezli k narozeninám fůru hnoje, neurazil se. Namísto toho se zasmál a zeptal, kde nechali koně.
Přesto tento přístup byl vychováván, aby své jméno rodu ctil, tudíž někde hluboko cítí povinnost a možná touhu své předky předčit a nenechat jméno rodu upadnout. Jako dítě už věděl, jak na sebe strhnout pozornost, což v pozdějším věku ctižádostivého Sebastiana akorát popuzovalo. Caleb si rád si hrál na hrdinu a patrně v tomhle domnění stále pokračuje, což lichotí jeho mužskému egu a něžnému opačnému pohlaví. Okolo jeho dvanácti let se začalo proslýchat o Valentýnu Morgensternovi a jeho synovi. Později to vyvrcholilo k uzavření Akademie kvůli útokům na Idris. Během Temné války chtěl velmi bojovat s naivní představou, že spasí svět, ale Michael a Cornelia Hawkstoneovi své děti přespříliš chránili. Sebastian se sice zařadil mezi dospělé při útoku víl a temných lovců, ale čtrnáctiletý Caleb s malým Maxem byli zahnáni do Síně Dohod, přestože byla později prolomena. Z této bitvy si oba starší bratři berou první zkušenost se smrtí zapříčiněnou jejich vlastní rukou. Calebovi se v síni podařilo ochránit Maxe před temným lovcem, když se proboural zdí. Chvíle, na kterou čekal, nastala a dovolila mu pozvednout ostří. Maxe vzal do náručí a nalezl úkryt. Po skončení války se zařadil mezi první lovce, kteří se vrátili na Akademii. Učili se a bojovali mezi ruinami budovy, několikrát absolvovali výcviky v Broceliádském lese, který je znám jako nebezpečný. Rivalita mezi Calebem a Sebastianem každý dnem na Akademii vzrůstala a méně často končila poplácáním po zádech, či gentlemanským soubojem. Během těchto let si Caleb kolem sebe stačil vytvořit přátele, se kterými trávil čas a hlavně odklízení ruin jako trest za menší přestupky proti školské etiketě. Patří mezi dobré tanečníky, ale to spíše díky své improvizaci a předvádění na plesech. Mnoho času strávil se svou kamarádkou Caroline Glanester, která aspirovala na pozici jeho Parabátai. Vše se ale otočilo, když tento vztah-nevztah nabral jiný směr. Tento románek postupně vyhasl kvůli povinnostem a hlavně Calebovým a Sebastianovým odvoláním do newyorského Institutu, města s největší démonskou aktivitou, což si na jednu stranu velmi přál a bral jako výzvu. Pod taktovkou Thomase Markwella a Avy Greenhawk obývá Institut od roku 2012. Možná doufal, že se Caroline nechá přeložit do stejného Institutu, ale i tahle vzpomínka ho časem opustila vlivem života a lovu ve velkoměstě. Své povinnosti si vedle popíjení U Měsíce, či v Pandemoniu vždy plnil. Nikdy nechoval odpor k podsvěťanům, sice se možná cítí být nadřazený, ale nikdy to nedal najevo. Má mezi nimi své přátelé, informátory a spousta podsvěťanů jeho přítomnost vyhledává, protože se od lovců podobného zacházení dočkají zřídka. V roce 2016 se Cornelia Hawkstone, znechucená Markwellovým vedením Institutu, nechala odvolat z Rady a převzala velení, tudíž byl nucen sekat latinu.
Snad jednou byl na hranici, kdy se skutečně zamiloval, ale hned vedle toho si začal s novou tvářičkou Institutu, Grace Lengthorn, která byla pro celou věc spíše záplatou. Mezitím byl hostem na Zimním dvoře, kde jeho city pod vlivem královny Carminy změnily póly. K upírce Adeline Clarke, která ho okouzlila, začal pociťovat nenávist. Nedorozumění mezi Grace a Jessem Woodwinterem vyvrcholilo v souboj na nože a Caleb mladého Woodwintera trefil dýkou mezi žebra. Společně s Grace se mu podařilo uprchnout zpět do Central Parku, kde již čekal o všem informovaný Sebastian a došlo opět k výměně názorů a souboji. Zmatený, očarovaný a podvedený utekl a několik dní Institut nenavštívil. Kouzlo časem povolovalo a s ním se i ztratila Adeline, když ji tehdy napadl na brooklynském mostě stejně tak jako Grace, která se svou kamarádku snažila chránit. Vyjma románku s vlkodlačicí Cordeliou se zaměřuje na svou práci. Převzal velení nad Institutem po odvolání Avy Greenhawk a snaží se bezúčelně dotlačit Institut k jednání. Dokonce ani příjezd zapomenuté Caroline ho nepřiměl povolit kamennou masku, ačkoli má silné sklony ji chránit a musí je potlačovat. Uvědomuje si, že je dospělá. Jeho rodiče jsou v Idrisu, kam se navrátil malý Maxwell i se Sebastianem, jehož ctižádost mu nedovolila obývat stejný Institut, který vede jeho úspěšnější a mladší bratr.

Faceclaim

Dominic Sherwood

Caleb Hawkstone

Správce Institutu

„If you ever need nothing,
I am here for you.“

Chill
60%
Que sera, sera
80%
Otec
5%
Kindjal
95%
Motivace
50%

Přátelé

Profilový obrázek
Profilový obrázek
Profilový obrázek
Profilový obrázek
Profilový obrázek
Profilový obrázek
Profilový obrázek
Profilový obrázek
Profilový obrázek
Profilový obrázek
Profilový obrázek

Média