Profilový obrázek

Colton AergiOffline

 • Víla
 • Gwyllion
 • 82

  XP

 • 0

  Questů

 • 232

  Návštěv

Profil

Jméno

Colton Aergi

Věk

295 let

Rasa
Status

Královský kat

Bydliště

Zimní dvůr

Výška

190 cm

Váha

80 kg

Datum narození

21.12.1725

Druh víly

Gwyllion

Charakteristika

Pravé jméno: Raeran
Další jména: Dagger, Rogue

Schopnosti:
Boj s mečem a dýkami
Síla a rychlost
Stopování
Pátrání
Silný mentální štít
Daemati

Na první pohled dokáže působit jako okouzlující společník, ale rozhodně není dobré se tím nechat ukonejšit, jelikož by se Vám to mohlo vymstít. Dokáže působit lehkovážně a bezstarostně jako kterýkoli jiný bohatý floutek, který si je možná až moc jistý sám sebou. Jeho sebejistota rozhodně není předstírání, ale ta lehkovážnost už je na pováženou. On sám totiž vždycky dává pozor na to, co se kolem něj děje. Přece jenom jeden nikdy neví, co by se dalo využít k jeho vlastnímu prospěchu. To je jedna z věcí, které si odnesl ze svých lekcí politiky a diplomacie, jelikož tam šlo vždycky o to, aby využil zjištěné informace proti někomu dalšímu.
Stejně tak není radno ho podceňovat, ať už v boji nebo v jeho cílevědomosti. Přece jen své mládí strávil tréninkem a stále v něm pokračuje, protože rozhodně nechce riskovat, že by vyšel ze cviku a mohl tak riskovat prohru. Se stejnou pílí si také trénuje své magické schopnosti, které mohou často sloužit stejně dobře jako chladné zbraně. Když si něco usmyslí, tak je ochotný jít si za tím přes jakékoli překážky. Vždycky si byl schopen najít nějakou cestu k věcem, na kterých mu záleželo nebo ke kterým se upnul. Díky své výchově a postu se naučil, že nějaké svědomí nebo litování činů je mu k ničemu, protože ho to bude akorát držet zpátky. Přesně proto se naučil ničeho nelitovat, což znamená, že někdy jsou jeho metody a taktiky dost kruté a nelítostné. Stejně tak nemá problém využít nejrůznější úskoky, které by kdekdo možná popsal jako podvádění nebo lhaní. Ovšem on jako víla není schopen lhát, proto se stejně jako spoustu jeho soukmenovců naučil využívat nejrůznější polopravdy nebo opisy, které mu dovolují se vyhnout přímé odpovědi. Přece jen se slovy to umí.
Asi jen těžko byste u něj hledali nějaké projevy citů, jelikož se v něm nikdo od mládí nesnažil vypěstovat nějakou empatii. Samozřejmě projevy emocí mu nejsou chladné. Dokáže rozdávat úsměvy a sladká slůvka, ovšem jen málokdy to vyklíčí v nějaký hlubší cit. On sám raději zůstává vůči svému okolí chladný. Přece jen jednat v záchvatu nějaké emoce by nemuselo přinést nic dobrého. Vždycky byl spíš zastáncem chladné logiky než nějakého výbuchu vzteku. Sice nemá problém sáhnout po zbrani, ale pokud to nevyžaduje situace, tak si raději pohrává se slovy a zahrává si s myšlenkami svých společníků. Přeci jen je to častěji větší zábava než samotný boj.

Minulost

Zimní dvůr nikdy neproslul svojí laskavostí, takže se jen těžko dá očekávat, že by byl přístup k dětem byl jiná než chladný a odtažitý. Nejinak tomu bylo i v případě Coltona. Nevyrůstal přímo v Městě pod horou, ale na rodinném sídle nedaleko. Oba jeho rodiče patřili mezi urozené šlechtice, tudíž jejich manželství bylo jen výsledkem politických pletich. Jelikož tedy nechovali žádnou lásku k sobě, tak ani žádnou nedávali svým dětem. Ovšem to od nich ani nikdo nečekal a jak Colton, tak i jeho mladší sestra, která se narodila o několik desetiletí po něm, byli vychováni tak, aby dělali čest jejich rodu. Colton se už odmalička pod dohledem těch nejlepších mistrů učil boji s mečem, kopím a dýkami a všemi dalšími možnými chladnými zbraněmi, aby je dokázal alespoň na základní úrovni ovládat. Ovšem i tak stále utíkal za svou sestrou, ke které měl vždycky blízko a vždycky měl jisté tendence jí ochraňovat. Právě to byl důvod, proč většinu volného času trávil s ní a neustále jí něčím provokoval. Na rozdíl od něj byla jeho sestra citlivější vůči rodičovskému chladu, který dostávali místo starosti a lásky. Tímhle jí Colton alespoň mohl přivést na jiné myšlenky.
Ovšem nemohl se svou sestrou zůstat navždy, jelikož nemohl zůstat v jejich sídle navždy. Vzhledem k jeho schopnostem se zbraněmi jeho kroky vedli ke stráži, odkud se postupně dostal až k té královské, tudíž na jeho bedrech ležela starost o život těch nejvýše postavených na Zimním dvoře. To ovšem znamenalo, že se dostal i do nějakých těch bojů, protože přece jenom víly nikdy nebyly proslulé tím, že by žili v míru a neměli žádné spory. Nejspíš přesně díky tomu, že nikdy nezaváhal, když šlo o zabíjení, ke kterému byl vlastně celé své dětství a mládí trénovaný, se dostal ke své současné pozici. Právě po jedné z podobných bitev se mu dostalo té pocty nebo možná pro někoho by byla jeho pozice i prokletím, že se stal královským katem. To prakticky znamenalo, že zabíjel na příkaz krále ty, kteří se něčím provinili.
Díky tomu, že vždycky bez slitování udělal to, co po něm vladař Zimního dvora chtěl, si vysloužil pověst někoho krutého bez špetky svědomí. Nutno říct, že on sám tuhle pověst jen rád prohluboval. Zvlášť kvůli tomu, že tím alespoň dokázal lehce přesvědčit svého otce, aby nenutil jeho sestru do nějakého domluveného manželství a ona si tak mohla svobodně vybrat, co udělá se svým životem. Ovšem pohybování se ve vyšších kruzích je výhodné i pro něj, jelikož se dostává do kontaktu se spoustou důležitých zástupců, jak Zimního dvora, tak i dvorů ostatních. A kdo by nechtěl získávat informace přímo od těch nejpovolanějších.

Faceclaim

Mike Pishek

Přetvářka
80%
Empatie
1%
Popravování
99%

Přátelé

Profilový obrázek
Profilový obrázek
Profilový obrázek

Média