Profile Photo

Enid Tremayneoffline

  • 222

   Návštěv

  základní info

  křestní jméno
  Enid
  příjmení
  Tremayne

  Profil

  Jméno

  Enid Tremayne

  Celé jméno

  Enid Victoria Tremayne II.

  Bydliště

  Institut, New York

  Věk

  17 let

  Výška

  181 cm

  Váha

  64 kg

  Datum narození

  21.10.2001

  Schopnosti

  Dovednosti: mrštnost, chytrost, obojrukost
  Jazyky: angličtina (rodný), středně pokročilá v latině a chtonštině, trochu švédština
  Zbraně: primární rapíry, andělská ostří, začátečník s bičem

  Charakter

  nid je nadprůměrně vysoká dívka a nejspíš ještě o několik centimetrů povyroste. Je vyšší než většina chlapců jejího věku s čímž není velmi spokojená. Nejdřiv považovala výšku za výhodu, jako dítě byla drobná a křehká, nesnášela svou fyzickou slabost a přála si být vysoká. Teď je vysoká a nechce být vysoká, díky tomu se často hrbí, i když si to ani neuvědomuje. Má černé rovné vlasy do půli krku, hrubé struktury, očividně o ně docela nedbá, podle roztřepených suchých konečků. Většinou je jen stáhne do vysokého culíku, aby nepřekážely při boji.
  Kdo ji zná z Akademie, pamatoval by si ji s krátkými vlasy ”na kluka”. Úzký obličej ostrých rysů je doplněný párem šedých očí, nos a tváře má poseté snůškou pih. Vzhledově patří spíš mezi průměr. Pokud je v domácím prostředí chodí shrbeně, často s rukama v kapsách. Když trénuje, přijímá rozkazy, nebo celkově se děje něco oficiálního, má tendenci se narovnat do naučeného vojenského postoje s rukama za zády, stejně tak když na ni někdo křičí, nebo se cítí nepohodlně v nějaké situaci, nahodí „profesionální“ masku.

  Šaty nebo sukně nenosí takřka nikdy, ani na slavnostní události, raději dá přednost společenským kalhotám a košili. V oblékání typickou lovkyní stínů, věčně v černém a alespoň svoji adamastovou košili nosí i o volném čase. Nikdo totiž nikdy neví, jestli za rohem není démon. Občas její postoj narušují nervozní tiky, žmouláni okraje trička, těkání očima po místnosti, občas se zakoktá. Nerada navazuje oční kontakt.. Občas se zapomene a mluví sama pro sebe, což může být vtipné pro kolemjdoucí, kterých si nevšimne. Enid je jako počítač, má jen dva stavy, zapnuto plná pohotovost a vypnuto plná nepozornost.

  Zajímá se o runy prakticky i teoreticky, o jejich funkci a původu moci. Enid je inteligentní, logická a mlčenlivá někdo by mohl říct i ctižádostivá. Na první i na druhý pohled by jste to do ní neřekli, ale Enid spíše přemýšlí nad rozkazy, v posudku z Akademie má napsáno, že několikrát ignorovala rozkaz, který neschvalovala, na čemž má stejně tak svůj díl i puberta. Což jí způsobovalo velké potíže, protože ve světě Lovců stínů se kritické myšlení příliš nenosí.
  Má strach ze slabosti a z chyb. Nemyslí si, že chyby jsou užitečné. Velcí vojevůdci se stali velkými, díky schopnosti nedopouštět se chyb. Což je další důsledek výchovy otce který to myslel dobře, ale nadělal svým necitlivým přístupem více škody než užitku.

  Když se dostanete přes skořápku ”Ano, pane. Ne, pane…” najedete volnomyšlenkářské jádro, Enid je v duchu idealistka s mnoha kontroverzními názory a kreativními návrhy řešení, intelektuální vášní. Enid je rozhodně řešitel problémů, není nejvhodnější osoba, které byste se měli vyzpovídat ze svých pocitů, protože se domnívá, že pocity se dají vysvětlit, zdůvodnit a „vyřešit“. Má vášeň pro bojovou taktiku a techniku. Podporuje svého otce v politické kariéře, ale snaží se mu nějak šetrně sdělit, že nechce apelovat na žádné funkce v Radě ani se jinak angažovat v kampaních.
  Kdyby jste z ní teď vymámili, co by si přála mít, řekla by, že chce parabatai. Upřímně doufá, že ho najde. Čím dál tím více přemýšlí, že by se chtěla stát Železnou sestrou, chtěla by něco vytvářet než ničit. Poslední dvě léta pracovala jako výpomoc v obchodu se zbraněmi v Idris. Pochopitelně má strach, že by nemusela přežít obřad Železných sester. Také toho neví moc o životě v řádu a nemá tušení, jestli je pro ni to pravé.

  Celá situace s vílami je pro ni o něco komplikovanější, protože její babička byla Eivor Sjogren. Sjogrenové dlouhodobě pracovali jako diplomaté mezi Slunečním dvorem a Spolkem, zejména před uzavřením Dohod, kdy byla jejich loajalita ke Spolku ekvivalentní ke Slunečnímu dvoru, což způsobilo mnoho rozporů v historii rodu. Po uzavření Dohod vztahy s rodem trochu ochably. Přesto Sjogrenům Spolek během Studeného míru zabavil majetek a do Durres, kde rodina žije poslal nového vedoucího institutu, který na rodinu dohlíží.

  Tremaynové naštěstí sami nemají problémy se Spolkem kvůli Sjogrenům a navíc majetky k zabavení nemají. Enid Studený mír považuje za docela hloupý, trestat celý druh kvůli královně Zakletého dvora. I když ještě nikdy nepotkala žádnou vílu. Nepřichází do styku s podsvěťany a nepřátelí se s nimi, může se k nim chovat blahosklonně. Vlastně je jí jich líto, protože oni za to nemůžou, že jsou nemocní a nebezpeční. Má k nim podobný přístup, jakoby byli neovladatelní šílenci, kteří za to nemůžou, že jsou šílení a neví o sobě, ale to je povinnost lovců se o ně starat. Někteří podsvěťani, které potkala s ní nemluvili hezky, protože je příbuzná Noaha, známého svou krutostí především k upírům.

  V Akademii měla problémy se začleněním do kolektivu, protože vyrůstala jen sama s otcem a starou služebnou, neumí komunikovat s vrstevníky. Nenašla si žádné přátele, zaměřila se spíš na výcvik a spolužáci ji brzy začali považovat za arogantní a odtažitou. Bydlela se svojí sestřenicí Phoebe, ale ani s ní neměla blízký vztah, díky jejich odlišným osobnostem a názorům. Často má pocit, že musí všechny problémy jiných lidí vyřešit, trpí trochu mesiášským komplexem, navíc si to řešení představuje hrozně jednoduše a neumí se vcítit do situace jiných lidí, zvlášť pokud mají nějaké vztahové nebo emoční problémy, kterým nerozumí. Sama má problémy se svými emocemi, potlačuje je až se nakupí a vybuchnou jako natlakovaný hrnec. Nikomu se nesvěřuje, někdy je moc důvěřivá a tak zranitelná. V souvislosti s tím měla i problém v Akademii, když spolužačce řekla o románku s Robertem Rosenbloomem a do rána tajemství věděla celá škola. Enid byla do Roberta zamilovaná. Nakonec byla ráda, že může opustit Akademii dříve a dokončit výcvik v Bostonském institutu. Právě díky těmto problémům si tak přeje parabatai, nejlepšího přítele, kterému by se mohla svěřovat.

  Často si idealizuje lidi, které má ráda. Občas něco zbrkle plácne, ani to tak nemyslí a musí se zdlouhavě omlouvat. Také má občas problém přečíst situaci, kdy má mlčet a kdy něco říct. Pak řekne něco nevhodného, případně něco co docela zničí vyjednávání. Někdy se nechá unést emocemi, jako když někdo označil návrh jejího otce na reformu Spolku za šílenost a Benedicta za blázna. Z toho byl souboj na meče.

  Minulost

  Astrid, matka Enid, patřila do první generace dívek, které získaly stejný výcvik, jako chlapci. Ve dvanácti letech byla poslána do Akademie, kde se seznámila jednak se svým bratrancem Noahem a Valentinem Morgensternem. Z počátku sympatizovala s jeho názory, hlavně protože ho Noah tak obdivoval. Kvůli svojí matce Eivor, prarodičů Saule (roz. Kronbergs) a Espena Absaloma Sjögrenovi ji Valentine nepřijal do Kruhu. Ačkoliv po uzavření Dohod vztahy s vílami trochu ochably, přesto byl rod Kruhu nepohodlný i kvůli údajným pokrevním spojením s vílami. Noah se s ní přestal stýkat.
  Astrid se začala přátelit s Johannou Hawkstone a Benedictem Whitworthem, Kruh odsuzoval i Whitworthy, protože mají v rodině upíra. Astrid s Johannou se v roce 1990 staly parabatai. Noahovým cílem bylo navrátit Tremaynům slávu a čest o kterou přišli po vraždě Waltera Nightingala Eugenem Nightingalem v padesátých letech. V roce 1991 Kruh napadl Stockholmský institut, při útoku zemřeli Sjogrenovi, přežil pouze Gregory Tremayne, který byl na jednání v Idris. Po porážce Kruhu mu byly odebrány runy, byl vyhoštěn z Alicante a světa stínů. V roce 1999 se oženil s Laurou Fosterovou a měli jedno dítě. Pokusili se ho před Spolkem skrýt, ale přesto dítě odebrali a adoptovala ho jiná rodina Lovců stínů.

  V roce 1993 Astrid s Johannou ukančily studium na Akademii a odešly do institutu v Káhiře, kde strávily tři roky. Na jaře 1998 se Benedict s Astrid oženil. 29. Října 2001 se narodila Enid. Po dohodě dostala příjmení matky, protože je poslední z Tremaynů, kdežto Benedict má mladšího bratra Thomase jehož děti mohou nést jméno Whitworth. Respektive Thomas má dcery Celeste (1997) a Phoebe (2001).
  Když byly Enid dva roky, přestěhovala se s rodiči do malého institutu v Aberdeenu. Astrid pověřili vedením institutu namísto zemřelého Ephraima Holbrooka. Aberdeenský institut obývala také stará civilní paní obdařená zrakem, poslední z rodiny sloužících v Aberdeenu. Paní Agnes Ewingové bylo 71 let, když Tremaynovi převzali institut. Stala se chůvou Enid, nebo spíš náhradní babičkou. Její prarodiče z otcovy strany John a Yvainne žili v Idris a její děda z matčiny strany žil i po smrti Eivor ve Stockholmu.
  Po útoku na Londýnský institut Sebastiana Morgensterna v roce 2007, byla Astrid povolána do Londýna. Benedicta, Enid a Agnes evakuovali do Idris. Po skončení vyšetřování v Londýně se Astrid vrátila na krátko do Aberdeenu. Institut byl mezitím napaden jedním z důstojníků Sebastiana, při útoku zemřela. Nedlouho poté při útoku na Stockholmský institut zemřel i Gregory.

  Aberdeenský institut byl vypálen a nemohl být dále obýván, proto se po válce Benedict, Enid i s Agnes přestěhovali do Bostonského institutu.
  Enidin otec Benedict se po smrti Astrid změnil, stal se vzdáleným a smutným. Domníval se, že svět lovců stínů je příliš krutý pro Enid, dokonce krátce uvažoval, že ji pošle do nějaké civilní rodiny. Nakonec uznal, že se tomu nemůže vyhnout, narodila se jako lovkyně stínů a tak to je. Vychovával ji přísně a snažil se ji naučit všechno, co bude potřebovat k přežití a šťastnému životu. Protože to je pro něj důležitější než aby ho měla ráda, chce aby Enid byla šťastná. V roce 2011 zemřela Agnes ve spánku, naštěstí ji nenašla Enid, ale Benedict.
  Začal se více angažovat v politice, sestavovat reformu Spolku, která bohužel neměla podporu. Byla označená za utopistickou a hloupou.
  ”Trénovat” začala v osmi letech s kordem, pokud se dá považovat výuka starou civilní hospodyní za trénink. Jejímu otci to tak stačilo do deseti, než sám převzal její vzdělávání, aby prý byla v Akademii napřed. Brzy si všimnul, že Enid je skoro jedno, jestli drží kord v pravé nebo levé ruce a do Akademie ji poslal s doporučením učitelům pro výuku se dvěma meči. Pochopitelně se každý musí naučit nejdřív bojovat jedním mečem a pak až dvěma. Ve dvanácti začala etapa nečekaného růstu a Enid přešla z kordu na rapír.
  Enid získala první runu v jedenácti letech, krátce na to ji Benedict poslal do Akademie. Na Akademii měla kurzy chtoništiny navíc, takže je řekněme středně pokročilá, stejně jako v latině. Rodným jazykem je angličtina, kromě toho mluví plynně švédsky, jak ji naučila matka, než zemřela.
  Věděla co po ní otec chce, trénovat, bojovat, zvítězit, přežít, jakoby se to stalo jejím mottem už od doby, co zemřela matka. Nevzpomíná si, že by si s ní otec hrál, jen ji více či méně pobízel k pilování bojových dovedností a často citoval Umění války.

  Záměrný chaos je lest,
  odvážná zbabělost je tah,
  udatná slabost je zdání.

  Říkával skoro na vše, Enid měla často pocit, že je spíš ve šlechtitelském programu, za účelem výcviku a zkoušení lepších lovců stínů. Nedá se říct, že by otce neměla ráda, ale celý její život prostupuje pocit, že nikdy nebude dost dobrá, má vztek, protože nikdo nemůže splnit očekávání Benedicta. Má vztek protože by měl raději syna. Díky tomu je jejich vztah od smrti Astrid odměřený. Poslední dva roky pracovala na letní brigádě v prodejně zbraní v Idris. Před několika měsíci ukončila výcvik v Akademii a vrátila se do Bostonu za otcem.
  Boston již není bezpečný, díky ohrožení ze strany mutantů, četným útokům na Lovce stínů i civily. Benedicta odvolali do Idris a Enid požádala o převelení do institutu v New Yorku.

  Během roku 2018 se situace přiostřila, protože Zimní dvůr dobil Sluneční dvůr a Sjogrenové se ocitli ve velmi obtížné situace, podezíráni ze špionáže. Spolek jim zabavil majetek a poslal do Durres nového vedoucího institutu, který na Sjogrenovi dohlíží.
  Při zátahu centurionů na Zimní dvůr a zajetí jejich vládců byla vážně zraněna její teta Valerie Whitworth, která je pod vílím kouzlem v komatu. V červenci se Enid s jejím otcem a Viviane Fairlaw na svatbě Leifa Sjogrena s Csillou Varady, která způsobovala v Alicante napětí. Enid chtěla, aby si její unavený otec odpočinul a bavil se, nalévala mu víno, tančili. Benedict s Viviane tančil až do rána. Enid z oslavy odešla dřív a šla k domu Rosenbloomů, které probudila i se zbytkem ulice. Vyznala mu lásku a vyčetla mu proč ji opustil.

  Faceclaim

  Amra Cerkezovic

  Enid Victoria Tremayne II.

  Lovec Stínů (snad)

  Exceptio regulum probat.

  Dovednosti

  Inteligence
  90%
  Znalost run
  85%
  Boj
  80%
  Naivita
  80%

  Přátelé

  Profile Photo
  Profile Photo
  Profile Photo

  Podpora

  Spolupráce, nahlášení závadného obsahu, chyb, obtěžování, žádosti o místnosti, vlastní domovy, návrhy o rozvinutí hry, převzetí postavy a další...

  Odesílám

  © 2016 - 2019 | Shadowhunters RPG

  Přihlásit se

  nebo    

  Zapomenuté heslo?

  Vytvořit postavu