Profile Photo

Gwydion fab Donoffline

  • 172

   Návštěv

  základní info

  křestní jméno
  Gwydion
  příjmení
  fab Don

  Profil

  Jméno

  Gwydion fab Don

  Celé jméno

  Alias:

  Yves Sallow (veřejné)
  Phineas
  Pollux

  Pravé jméno: Mímir

  Rasa
  Status

  Dědic Slunečního dvora

  Bydliště

  Kdo ví kde

  Věk

  1071 let

  Výška

  188 cm

  Váha

  89 kg

  Datum narození

  6.8.947

  Druh víly

  seelie, matka – ellyllon, otec – satyr, nymfa

  Schopnosti

  Schopnosti:

  – alchymie
  – proroctví (sylvan Makara)
  – změna podoby do šípkového keře
  – čtení mysli
  – hra na flétnu, ovládnutí vůle
  – ovládání elementu země
  – boj s mečem

  Charakter

  Gwydion je statný muž s ryšavými vlasy po lopatky a jeleními parohy, které jsou projevem dědictví satyrů a nymf po jeho otci. Celé jeho tělo pokrývají výrazné pihy. Stejně jako jeho bratr i on má heterochromii iridium, jedno oko modré a druhé oříškově hnědé. V minulosti byl málo respektovaný u dvora, protože nebyl čistokrevný ellyllon, ale také měl i jiné předky, proto tuto svou část nejprve nenáviděl. Než si s věkem uvědomil, že nenávist je k ničemu, že to co jiní používají aby mu uškodili, může on použít aby uškodil jim. Naučil se hrát na flétnu, tak jako satyrové a využít tak naplno svoje dědictví. Na rozdíl od svého bratra, který vždy potlačoval kým byl, Gwydion se přijal takový jaký byl a navázal tak spojení se svým sylvanem. Vždy byl velmi zručný v magických uměních a věnoval pilně studiu alchymie a magie živlů, během tisíciletí prošel několika válkami a mnoho bitvami, naučil se bojovat zručně s mečem, ačkoliv nikdy nebyl tak dobrý ve fyzickém boji jako jeho bratr Gilfaethwy. Stal se známým pro své proroctví, díky svému mocnému sylvanovi Makaře. Kromě vzhledu si se svým dvojčetem nikdy nebyl příliš podobný. Gilfaethwy se věnoval věcem vládnutí a vážným tématům a Gwydion byl od mládí bavičem a komediantem bavící svými vtípky a naschvály celý dvůr. Stal se blízkým přítelem Lleuovy ženy Fedelm díky jejich společné zálibě v poezii, bylinkářství a léčitelství. Přesto se zamiloval do Scáthach, jiné ženy svého synovce krále. Roky byl jejím tajným milencem, až do války se Zimním dvorem. Gwydion je chytrý a podlý, krutý vrah a velký kouzelník, je sobecký a vše co dělá je vždy pro jeho prospěch.

  Minulost

  Jednou před tisíci lety Don fab Mathonwy jela lesem se svou družinou přes Broceliandský les, kde žijí divoké kmeny satyrů a nymf. V noci, když se družina utábořila měla zvláštní sen o rybě z jezera Makara, které bylo nedaleko jejich tábora. Prý uloví rybu svým šípem a v jejích vnitřnostech bude nalezeno proroctví o budoucnosti Don. Vydala se ještě v noci k jezeru a ulovila rybu svým šípem, tak jak sen předpověděl. Dýkou jí rozřízla břicho a našla smotaný kousek látky na kterém bylo napsáno, že povije dva syny, jeden přinese zkázu jejich dvoru. Don se vyděsila nad krutými slovy proroctví, po cestě do tábora však zaslechla líbeznou hudbu flétny, která ji omámila a stala se povolnou satyrovi, který tak líbezně hrál. Neznámému satyrovi porodila dvojčata syny Gwydiona a Gilfaethwyho. Po jejich narození si je vybrali sylvanové pro jejich dědictví nymf a satyrů a vstoupili do jejich těl. Don pojmenovala Gwydionova sylvana Makara podle jezera, kde ulovila rybu a Gilfaethwyho Atarah „koruna“, protože byl korunním princem Slunečního dvora.

  Gilfaethwy se zamiloval do haralda jeho strýce Math fab Mathonwyho, Goewin. Gwydion chtěl zahájit válku mezi severem a jihem, ukradl tedy králi Podzimního dvora Pryderimu jeho magická prasata, aby začal válku s Mathem, zatímco byl král zaneprázdněn, Gilfaethwy znásilnil Goewin. Pryderi bojuje v bitvě s vojskem vedeným Gwydionem a je poražen, v bitvě zemře mnoho jeho mužů a tak se smluví, že výsledek bitvy rozhodne boj mezi Pryderim a Gwydionem. Titán Pryderi v boji zemře a Podzimní dvůr je poražen, zbytek armády se vrátí ke dvoru, aby mohl oplakávat svého krále, novým králem se stane jeho syn Ysabadden. Gilfaethwy donutí Goewin ke sňatku. Když se Math dozvídá co se stalo promění bratry ve zvířata dvou pohlaví, rok jsou jeleni, rok prasata a rok vlci. Každý rok se jim narodí mládě, které je posláno Mathovi a ten je zabije.

  Gwydion měl kromě dvojčete také další poloviční sourozence, bratry Gofannona a Amaethona, také sestru Arianrhod. Právě svou sestru navrhne jako nového haralda Matha, tak se stane vyslankyní krále. Arianrhod porodí svému strýci Mathovi syna Dylana, kterého nakonec zabije jeho strýc Gofannon. Druhým synem Arianrhod byl Lleu Llaw Gyffes. Po smrti krále Matha se Arianrhod stává královou Slunečního dvora a v rozepři se svým bratrem Gilfaethwym vzniká občanská válka, která rozpůlí dvůr ve dví. Válka skončí porážkou Gilfaethwyho, který odchází ze dvora a založí nový Jarní dvůr. Nakonec předá trůn svému synovi Lleu Llaw Gyffesovi. Arianrhod se promění do ryby a už se nikdy nevrátí ke dvoru. Don si myslela, že se naplnilo proroctví občanskou válkou mezi Arianrhod a Gilfaethwym.

  Ne dlouho po válce se mu podaří najít svého otce, kterého zabije za to, že si vzal matku bez jejího svolení a prakticky ji znásilnil skrz moc své flétny, z jeho stehenní kosti si vyřezal novou flétnu, kterou používá dodnes.

  Lleu Llaw Gyffes si vzal pět žen. Blodeuwedd, Fedelm, Ostaru, Scáthach a Snotru. Jeho poslední žena proti němu spřádala spiknutí na dvoře, ale Gwydion nejvyšší rádce Lleua spiknutí odhalí. Král nechá Snotru umučit k smrti jeho zbývajícími ženami.
  Gwydion vždy trpěl křivdou, protože se nestal králem on, ale Lleu který korunu zdědil po své matce. Proto se spojil s Carminou, královnou Zimního dvora, aby mu pomohla na trůn odměnou za spojence ve válce se Spolkem. Se svou milenkou a ženou Lleua Scáthach zavraždili krále i jeho ženy. Zimní dvůr dobil Sluneční. Tak se proroctví naplnilo a Gwydion se stal původcem jeho pádu. Carmina porušila dohodu a pokusila se milence zabít, ti uprchli ačkoliv Scáthach byla vážně raněna na obličeji. Rodina Sjogrenů jim pomohla se ukrýt a stále je s nimi v kontaktu, zatímco se skrývají ve světě víl i lidí.

  Faceclaim

  Bartek Borowiec

  XP

  Current balance3

  Dovednosti

  Výmluvy
  100%
  Incest
  100%
  Zabíjení příbuzných
  100%
  Diplomacie
  90%
  Hraní na flétnu
  100%

  Podpora

  Spolupráce, nahlášení závadného obsahu, chyb, obtěžování, žádosti o místnosti, vlastní domovy, návrhy o rozvinutí hry, převzetí postavy a další...

  Odesílám

  © 2016 - 2019 | Shadowhunters RPG

  Přihlásit se

  nebo    

  Zapomenuté heslo?

  Vytvořit postavu