Profile Photo

Lucia de Clermontoffline

  • Upír
  • 101

    XP

  • 0

    Questů

  • 99

    Návštěv

Jméno

Lucia de Clermont

Rasa
Status

Ředitelka nemocnice, doktorka, spisovatelka

Bydliště

Francie, rodinné sídlo de Clermont

Věk

320 (24)

Výška

172 cm

Váha

59 kg

Datum narození

28.03.1698

Charakteristika

Schopnosti

Nadpřirozené:

> rychlost
> síla
> encanto – pokročilé, ale nerado využívané
> dokonalé smysly
> reflexe
> regenerace
> nesmrtelnost

Vrozené:

> fotografická paměť
> schopnost naslouchat

Získané:

> znalosti z oboru lékařství – doktorka
> hraje na klavír, kytaru a housle
> dokáže řídit motorku a auto, létá s menšími letadly
> od mládí byla vyučena v šermu, ve kterém vyniká
> ovládá japonská bojová umění (jujutsu, taijutsu, iaidó, kendó)
> zajímá se o dějiny výtvarných umění

Jazyky:

> francouzština – rodilý mluvčí
> latina
> angličtina
> japonština
> perština
> ruština
> němčina
> španělština

Charakteristika

Vrozená

Lucia se narodila jako extrovert. Ráda poroučí a zkoumá, je zvědavá. Někde uvnitř ní se stále nachází dětsky ďábelské úmysly. Nemá problém se s někým spřátelit, naopak jí úplná samota nedělá vždycky nejlépe. Své negativní emoce kolikrát projevu poněkud teatrálnějším způsobem, za což může ten cholerik uvnitř ní. Je tvrdohlavá a neústupná, vždy musí mít poslední slovo. Přátelská je jen do chvíle, kdy jí něco nevytočí. Je docela citlivá na jakýkoliv typ negativního projevu vůči její maličkosti. Musí mít vždy pravdu a když jí nemá, je těžké pracovat s tím aby se přiznala. Nerada se omlouvá a pokud se jí někdo nelíbí, nebo jí nesedne, zcela nekompromisně ho ignoruje.

Získaná

I přes její láskyplné srdce, se kterým se jako malá narodila a upřímně – toho se zřejmě nikdy jen tak nezbaví – život jí dal hned několik lekcí, aby svou vstřícnost společnosti omezila. Teď, jako dospělá a poměrně stará upírka působí na první pohled velice formálně a vážně. Její pohled je ledový a dává dojem, že proniká přímo skrze vás. Jen tak se někomu neotevře, svou pravou povahu projeví jen určitým jedincům, velice ojediněle. Váží si svého soukromí a proto je háklivá, když někdo naruší její pozemek bez pozvání, či jakéhokoliv ohlášení, což znamená, že nezvané hosty nepřijímá s “otevřenou náručí”. Když někdo použije nějaká neuctivá slova vůči jejímu rodu, její maličkosti a nebo upírům, propadne cholerickému vzteku. Je rázná, i přes to, že se dokáže dokopat ke slitování, nepodceňujte její náturu. Ve společnosti je dominantní, elegantní dáma, která i přes občasné výkyvy nálad dokáže způsobit efektivní rozruch. Pokud má rýpací náladu, rozhodně se připravte na salvu upřímných argumentů. Velice ráda se dohaduje.

Negativa:

> tvrdohlavost
> náladovost
> hádavost
> netolerance
> výbušnost a následná agrese
> nekompromisnost
> dominance
> majetnickost
> žárlivost
> nadřazenost

Pozitiva:

> vnitřně láskyplná
> schopnost naslouchat
> má ráda děti
> společenská
> upřímná
> chytrá
> sportovně i studijně nadaná
> v momentě utvoření pouta je ochranářská a milující

Fobie:

> entomofobie (hmyz)
> nosofobie (neopodstatněné nemoci)
> coulrofobie (klauni)
> gamofobie (sňatek)
> heliofobie (slunce)

Má ráda:

> muže
> tmu a zimu
> čtení a psaní knih
> klid a pohodu
> alkohol a cigarety
> tanec
> květiny
> vychovanost a slušnost

Nemá ráda:

> nevychovanost a neúctu
> ženy stejné povahy
> nadřazenost a povrchnost

> lži

> drogy
> namyšlenost

Minulost

Lucia se narodila 28.března roku 1698 ve Francii. Rodina de Clermont patří mezi nejstarší rody ve Francii a napříč časem si zde vytvořili své teritorium, spojené s bohatstvím. Jejich předkové žili na území dnešní Francie po celá generace. Jsou známí především tím, že dbají na tradice. Jejich chování je formální a na veřejnosti vystupují s hrdostí. Potomci v tomto rodě se většinou rodí s dominantní a průkopnickou povahou. I přes to jsou zde jisté charakteristické vrozené rysy, které jim napáchaly v minulosti spousty problémů.

Už  z dávných dob, kdy se poprvé projevily znaky nadpřirozených sil a něco jako Dohoda neexistovala, Luciin dědeček po těchto tajemstvích pátral. Zkoumal je, až se na konec spálil. Je ve zvyku, že se z vás stane upír po kousnutí. V této rodině se to stalo jistou tradicí. Započal to Charles Edward de Clermont, který byl před několika lety pokousán jedním z prvních upírů. Už tehdy měl manželku a dvě děti. Když na to jeho choť přišla a viděla že vrásky na obličeji se utváří napříč časem pouze jí, požádala svého manžela aby jí proměnil. Tehdy byly jejich děti už dospělé, ale dokud nezplodili dalšího potomka, který by udržel rodokmen de Clermont při životě, nebyl proměněn. Toto se stalo nevyřčeným pravidlem, kterého se celé generace přísně držela. Vyjímkou se stala právě Lucia, roku 1722, kdsy přišla o svou lidskost.

Své dětství prožila poměrně normálně, jak se od lidského dítěte očekává. Její otec byl při jejím početí proměněn vlastním otcem, zatímco její matka svou tchýní. Proto Lucia první 3 roky života vyrůstala pouze s prarodiči.

“Dokud neovládneš svou žízeň, nepřiblížíš se ke svému dítěti.”

To bylo dané. Posláním bylo zachovat rodovou linii a nikdo jí nesměl ohrozit. Lucia těmto věcem byla učená už od malička. Tehdy již měla povědomí o nadpřirozenu, avšak jako dítě vychovávané v přesvědčení o něčem takovém, více jí zajímal ten normální život. Přátele, lidské zvyky, návaznosti vztahů a lidské charaktery. Byla zkoumavá a zvědavá, jako každé dítě. Byla schopná si hrát i sama, i přes to že v samotě si zrovna nelibovala. Pokud však našla něco co pohltí její mysl, vystačila si. Od malička měla ráda knihy, příběhy které jí její babička vyprávěla. Ať už byly psané a nebo vyřčeny z jejich vlastních vzpomínek. Milovala to.

Už tehdy měla velký zájem o romány a zhruba kolem šestého roku života se poprvé zamilovala. Byl to mladík z protější vesnice, od které jí dělila řeka. Jejich seznámení bylo snad až osudovým. Jednalo se o dětskou lásku na první pohled, až na ten rozdíl, že tehdy život zachránila ona jemu. Jenom kluk se dokáže topit na okraji řeky, kde bez vědomí dosáhne nohama na zem. Stala se z nich nerozlučná dvojice. Lucia má jeho jméno v paměti jak vyryté. Problém byl v tom, že v dnešní době už dokáže ve spojitosti s ním myslet jenom na ten náhrobní kámen. George McGolden. Mladík s nepoddajnými havraními vlasy a na svůj věk vyšším než bylo zvykem. Neskutečný dobrodruh, se smyslem pro humor a ohnivou vůlí. Zemřel když jim bylo 10 let. Byli stejně staří a jeho smrt byla rychlá, nečekaná. Onemocněl, jednalo se o tuberkolózu. Tehdy se jí začala projevovat jedna z jejich fobií a největších strachů, které jí dostávaly do kolen. I přes to, že jako dítě reagovala statečně, žal v sobě dokázala udržet jenom několik týdnů. Následný otřes měl pro ní v dětství velký vliv. Nevycházela několik týdnů z domu a byl jí nastolen domácí vzdělávací program.

V období puberty by se dalo mluvit o spoustě věcí. První byl absolutní odpor k vlastní rodině. Stalo se vícekrát, že utekla z domu a několik měsíců o ní nikdo nevěděl. Tehdy využívala rodinného bohatství k vlastnímu prospěchu. Projela valnou většinu států, dokonce se dostala nechtěně kolikrát i doprostřed bojů. Nejvíce jí však trápilo vědomí, že její rodiče jsou upíři. Nemohla to nikomu říct, držela to v tajnosti a tato věc pro ní tehdy neměla vůbec dobrý vliv, byla to nemoc. Připadala si cizí, opuštěná, naprosto bezbranná. V noci její rodina žila, ve dne povětšinou spala a nebo se skrývala před sluncem. Míjeli se neustále a proto té samoty měla plné zuby. Při svém cestování se dostala až do Japonska, kde strávila čtyři roky svého života. Od svých 10-ti let se nikdy nezamilovala, ale právě tam přišla o své panenství. Teprve po této zkušenosti začala s něčím, co se dá nazvat rebélie.

Ve svých 18-ti letech přivedla rod de Clermont na pokraj finančního kolabsu. Jednalo se především o to, že vynaložené peníze a majetek dávala rodina na opravy škod které Lucia po světě napáchala. Nejednalo se o žádnou svatou dívku. Už jako člověk se tehdy napáchala spousty trestných činů, do kterých spadaly mimo jiné i vraždy. Jednalo se především o muže. Nikdo z její rodiny nevěděl důvod, proč tomu tak je a jestli tyto sklony v ní přetrvávají už od mladí a nebo jsou způsobené nějakým traumatem. Zkrátka byla už tehdy jiná, snažila se užívat života a když jí někdo překážel, zastala svůj nekompromisní postoj. Jak vždycky říkává.

“Pokud chceš něčeho dosáhnout, musíš jít i přes mrtvoly.”

Pro ní to nebyla tehdy jenom obyčejná slova, ale stalo se to na pár let i její životní cestou. Právě tehdy, nebýt několik chybných rozhodnutí, byla by stále člověkem.

Ve svých 20-ti letech pobývala střídavě mezi státy a získala si několik známostí. Včetně jedné, v jejím životě velice podstatné známosti. Druhý muž v jejím životě, který se stal její celoživotní láskou a zároveň tou největší chybou. Byl to člověk, který obchodoval s ilegálním zbožím. Převážel zbraně těm, kteří zaplatili víc a v této branži se už tehdy považoval za elitu. Dominantní a neústupný muž, který po její maličkosti neskočil po hlavě. Naopak dokázal uznat její hodnotu, její schopnosti a liščí záměry. Vzájemný respekt a obdiv po roce vygradovaly v partnerský a vášnivý vztah. Pomohl jí splatit dluhy rodu de Clermont a opět vyšplhat na výslunní. Lucia si tehdy mezi členy rodu získala zpět své místo. Bohužel už nebyla tou, kterou kdysi dávno znali. Potemněla, ve všech směrech. To laskavé srdce pohltila temnota víc, než samotný vampirismus.

Lucia se po splacení dluhu přestěhovala zpět do Francie, kde měl její milovaný započít nový obchodní řetězec. I přes vděk, který de Clermont projevili tomuto muži, nemohli souhlasit s jejich záměry, rozhodně ne v jejich rodné zemi, kterou natolik milovali. Jiskřilo to na všechny strany a Lucia se tehdy objevila uprostřed dvou protikladných stran. Spory se zde řešily formálním způsobem komunikace a domluvy. Jejich tajemství bylo stále skryto, i přes to že nějaké procento společnosti v jejich blízkosti začalo něco tušit a to včetně Luciina partnera. Nebyla to hezká a poklidná noc, kdy pár ulehne do postele a usne v láskyplném objetí. Lucia si den po dni víc a víc uvědomovala, že se stylem života, kterým teď žije není spokojená a v právě v ten moment, kdy přemýšlela o minulosti, jakou tehdy byla, jí její druhá polovička sdělila informaci o tom, že si je vědoma, co je její rodina zač.

Panika hrůza v jejím výrazu byly zřetelně znát. O to víc, když zjistila že je tato informace pro někoho jako on natolik důležitá. Když však zjistil, že služby této rodiny mu v jeho podniku nebudou poskytnuty, rozhodl se je získat jiným způsobem. I přes to, že nebyli svoji, žil s Luciou několik let, poslední rok byli zasnoubeni. Tehdy se stala spousta věcí, která proběhla tak rychle…

“Někdy je vzpomínka to nejdůležitější co máme. Tvoří nás tím, kým jsme. Ta moje mi navrátila lidskost, i přes to že jsem jí tím večerem oficiálně ztratila.”

Lucia si pamatuje velice málo. Tehdy usínala po boku svého nastávajícího, za kterého se druhý den měla provdat. Přemýšlela o přeměně, přemýšlela i o potomku. Celá budoucnost se jí začala utvářet pod zavřenými víčky. Nechtěla o tom jenom snít, tehdy její láska byla silnější než uvědomění si celkové situace. Jako kdyby jí dal někdo na oči růžové brýle a svět byl o nějaký ten kus krásnější. To co je špatné a to co je dobré bylo nepodstatné. Byla jenom ona a on a umlčená rodina, která se neměla angažovat do jejich věcí. Bohužel, to ráno se už nevzbudila v objetí a tlukoucím srdcem prahnoucím po zářné budoucnosti.

“Tehdy jsem se probudila uprostřed haly. Hlavní dveře do sídla byly otevřené a mou kůži střídavě ovíval jemný, leč studený vítr. Nepamatuji si nic. Viděla jenom jenom zakrvácené nohy, roztrhanou noční košili a spoustu mrtvých těl okolo sebe. Myslela jsem si že sním. Že to je sen ve snu, podvědomě utvořen z vlastních a potlačovaných obav. Já se své rodiny bála, proto jsem se jí stranila. Byli nakaženi nemocí, která neměla vysvětlení. Neexistoval lék a oni za ní byli ještě vděční. Prahli po chvíli, kdy jim bude darována. Chtěla jsem žít jako člověk, s výhodou nadpřirozené imunity, o které jsem věděla že by mi v případě nouze poskytli. To, že se stanu takovou ještě před sňatkem a početím dítěte, mě ani ve snu nenapadlo. Rodinný strom je pro nás posvátný, pečujeme o něj a je naší povinností přispívat k jeho růstu. Tak tomu bylo odjakživa. Jenomže tehdy…nebyla jiná možnost. Všechno má svou daň.”

Toto bylo jediné. Jediné, co byla schopna říci veřejnosti. O tom dni nikdy nemluvila, dokonce ani před svou vlastní rodinou, která z toho měla velké potíže. Ta noc se nestala TABU pouze pro ní, ale pro celý rod de Clermont. Ti, kteří vědí a pamatují si obrovské krveprolití v jejich sídle, pouze spekulují nad různými scénáři, ubohé teorie. V některých se však ten kus pravdy vždy nacházel. Tehdy proběhlo největší krveprolití, z dívky, která nepočala dítě se stala upírka, její nastávající choť skončil mrtev a jeho tělo bylo rozpárané na kusy. V místnosti bylo více lidí, do dnes neidentifikovali jejich totožnost, protože se snažili aby zůstali v zapomnění. Rodina de Clermont se obrnila proti otázkám netradiční ignorací, namísto jejich defenzivní obranné strategie, kterou tvořily argumenty. Lucia de Clermont se té noci probudila jako upír a při tom se její charakter polidštil více, než bývalo v její pravé lidské podobě. Nikdo do dnes neví celý příběh, teorie jsou stále teorie, dohady jsou stále dohady. Pravou podstatu toho proč se to stalo neví ani Lucia sama. Teď, jako jedna ze starších upírů zastává teorii, že někdo ze členů její rodiny použil velice silné encanto. Její zvědavost však v tomto případě nehraje žádnou roli. Té noci se straní jako čert kříži a proto po pravdě ani nepátrá.

O několik set let na to žila v těsné blízkosti své rodiny, která do dnešní doby řeší problém ohledně další generace. Lucia se do toho snaží moc neplést. V rodině zastává reprezentativní pozici, co se týká ve vztahu s klanem a dalšími členy. Jsou vázáni Dohodou, se kterou starší generace de Clermont nesouhlasí, ale pro dobro rodu jsou nuceni jí respektovat. Stejně tak se zavázali tím, že v případě nouze bude rodina de Clermont stále v pohotovosti. Tento rod prolil spoustu krve a starší členové se jenom dohadují a sázejí o tom, kdy toto křehké spojenectví  mezi rasy opět praskne a nastane doba temna a neklidu. Lucia je někým, kdo se snaží tuto Dohodu naopak udržet, jakkoliv by od ní bylo požadováno. Je spokojená s tím, kým je dnes. Sepsala už několik knih, valná většina procent jsou příběhy z jejího dětství, nebo příběhy její babičky, které se proslavily v 18.století. Později psala i katastrofické příběhy z první a druhé světové války, ve kterých se účastnila jako doktorka. Stala se uznávanou, avšak veřejnosti na nějakou dobu anonymní spisovatelkou.

V dnešní době založila několik nadací a charit pro tělesně postižené a choré. Má vystudovaných několik škol, z valné většiny procent se jedná o doktoráty z různých oborů. Její knížky v dnešní době jsou především naučené, většinou se z její literatury učí mladí doktoři dnešní doby. Vlastní jednu z uznávaných nemocnic ve Francii, která je ozvláštněna tím, že v případě nouze nabízí první pomoc i jiným rasovým skupinám, než pouze lidem. Lucia se v dnešní době touto prací snaží odčinit hned několik věcí, které v minulosti napáchala. I přes svou fobii, díky oboru který si vybrala čelí svému strachu obstojně. Je toho názoru, že dokud se mu nepostavíme, jsme zbabělci, nad kterými můžeme zlomit hůl a odhodit je společenské lůze.

Jejím zájmem se stalo zkoumání samotného Vampirismu. Zkoumá ho, snaží se zjistit pravou podstatu a už několik set let utvořit lék. Samozřejmě, všechny pokusy jsou neúspěšné, i přes to je schopna pohrávat si se vzorky DNA. Vše ale provádí čistě legálně. Pokud by se u ní někdo objevil s požadavkem o něco nehumánního, je malá pravděpodobnost že vám vyhoví. Při nejlepším, pokud by to zaujalo její maličkost, by to rozhodně nebylo zadarmo. U ní peníze takovou roli nehrají, pro ní má cenu samotný dluh, který si bude moci jednou vybrat a vám nezůstane nic jiného než jenom poklidně přikývnout.

 

Faceclaim

Margot Robbie

Lucia de Clermont

Upír

“Morte mori melius, quam vitam ducere mortis.”

stav uživatele 101 / XP
Příležitostný hráč
Domination
95%
Passion for Love games
100%
Sincerity
80%
Send Someone To F*ck
100%
Stubbornness
85%

Přátelé

Profile Photo
Profile Photo

Média

Fotky
Videa

2016 - 2019 © Shadowhunters RPG

Přihlaste se

nebo    

Forgot your details?

Vytvořit postavu