Profilový obrázek

Veronica Arrowsmithoffline

  • Lovec stínů
  • 95

    XP

  • 0

    Questů

  • 223

    Návštěv

Profil

Jméno

Veronica Arrowsmith

Věk

22 let

Bydliště

Newyorský institut

Výška

175 cm

Váha

60 kg

Datum narození

20.08.1997

Charakteristika

Na první pohled může Vera působit docela odtažitě a možná i povýšenecky. Ovšem není to tak. Tenhle dojem vyvolává z velké části proto, že její tvář jen málokdy promítá nějaké emoce. Ne snad, že by při rozhovoru měla na tváři kamenný výraz, ale když jí jen potkáte na chodbách, tak opravdu nemá svoje emoce vepsané ve tváři, protože jí nepřijde zrovna vhodné, aby každý věděl, v jakém je zrovna rozpoložení. V okamžiku, kdy se s ní dáte do hovoru, ale rozhodně nemá problém se usmívat a pobavit se s Vámi snad o všem možném i nemožném. Obecně by se asi dala popsat jako dobrá společnice, ať už na obyčejný rozhovor nebo jako parťačka na trénink. Stále v ní totiž přetrvává ta soutěživost, kterou v ní živili v dětství. Takže nerada zůstává pozadu za tím, s kým trénuje a snaží se prostě dostat při nejmenším na stejnou úroveň jako dotyčný. Ovšem zase si nepředstavujte, že ve chvíli, kdy jí někdo porazí, tak se naštve nebo urazí. Spíš se snaží zjistit, co udělala špatně, aby se příště takové chybě vyvarovala. Obecně se nedá Vera považovat za horkou hlavu, raději si všechno promyslí a jedná s čistou hlavou, protože je jí jasné, že naštvaný nebo rozrušený člověk dělá více chyb. A ty můžou nefilim v boji zkrátka stát život.
Mezi její povahové rysy patří i sebevědomí, sebedůvěra a rozhodně i cílevědomost, protože když si něco vezme do hlavy, tak si za tím jde a je schopná tomu hodně obětovat. Ovšem na druhou stranu ctí pravidla a kodex, k čemuž byla vedena už od malička. Stejně tak má jistou pokoru vůči nadřízeným autoritám obecně. Stále si ale nechává nějakou kritičnost. Pod tím se skrývá to, že nemá problém vykonat rozkaz a poslechnout, pokud má za to, že je to rozumný požadavek a logické východisko v situaci. Ve chvíli, kdy se jí ale na situaci a rozkazu něco nezdá, tak nemá problém s tím o tom diskutovat nebo alespoň navrhnout nějaké jiné řešení. Rozhodně se tedy neřadí k nějakým vymytým mozkům, které bezmyšlenkovitě vykonají každý rozkaz. Z toho důvodu občas vyvstane nějaký problém s jejími nadřízenými. Nikdy to ale zatím nevyeskalovalo do extrému.
V rámci jejího poslání se také musí setkávat s podsvěťany, což pro ni nepředstavuje velký problém. Přece jen k nim nechová žádné nepřátelství, ačkoli jistou averzi chová k vlkodlakům. Těm zkrátka nevěří a nemá je moc v lásce, takže pokud si může vybrat, tak se setkání s nimi pokusí vyhnout a raději zkusí jakékoli jiné řešení, než se uchýlí k tomu, aby se s nimi setkala. Samozřejmě ale občas zajde do nějakého baru ve městě pro podsvěťany, kde se zkrátka nedá vyloučit, že na vlkodlaka narazí. Je to nejspíše pozůstatek nějakého strachu a obav poté, co se dozvěděla, že právě vlkodlak stál za smrtí její matky. Sice si jí nepamatuje, ale i tak tu ztrátu v jistých situacích pociťuje.

Minulost

Vera se narodila do lotyšské větve rodiny Arrowsmith, takže asi není těžké určit, že celé své dětství strávila v institutu v Rize, který vedl její strýc. Se svými rodiči moc času netrávila, jelikož její otec neustále pendloval mezi Idrisem a Rigou a její matka zemřela krátce poté, co se vrátila do služby, kdy se stala obětí zdivočelého vlkodlaka, který jí zaskočil. Vera si jí ani moc nepamatuje, ovšem dle slov jejího otce i strýce je jí hodně podobná. Její dětství se tedy neneslo zrovna ve znamení starostlivé a milující rodinky. Na druhou stranu měla příležitost trávit čas se svým bratrancem, který byl o rok mladší, a sestřenicí, která byla o dva roky starší. Vzhledem k tomu, že je nedělil moc velký věkový rozdíl, tak začali trénovat v podobné době. Nikoho z tamních instruktorů nenapadl důvod, proč by snad Vera nebo její bratranec neměli začít s tréninkem v podobnou dobu jako její sestřenice. Tudíž ve svých sedmi letech se začala pomalu seznamovat s tím, co přesně obnáší být lovcem stínů.
Jejich tréninky probíhali většinou v dost soutěživém duchu, protože všichni tři chtěli dokázat, že jsou lepší než druzí dva. Jejich rivalitu ještě podněcovali instruktoři, a i jejich rodiče, protože je to alespoň nutilo se zlepšovat. Kromě tréninků boje spolu získávali i další vědomosti, ať už ze světa stínů nebo z toho civilního.
Ve Veřiných jedenácti letech odjela společně se svou sestřenicí do Ruska, konkrétně do Petrohradskéo institutu, kde pod dohledem jejich společné tety, která původně pocházela z Minsku, měli zlepšovat své lukostřelecké schopnosti. Kromě toho se ale obě dost zlepšili i v jazycích, jelikož valná většina tamních lovců na ně mluvila rusky a neměla se moc k tomu, aby přešla do angličtiny. Stejně tak se Vera naučila od své tety i bělorusky, ale to pouze pasivní formou. Takže rozumí, když na ní někdo mluví, ale že by dokázala odpovědět, to se úplně říct nedá.
Po dvou letech strávených v Rusku se Vera vrátila do Rigy, zatímco její sestřenice zůstala v Petrohradu. Od tohoto okamžiku se zkrátka její cesty s příbuznými začali trochu rozcházet. Ne snad, že by se chtěli odcizit, ale všichni se zaměřili na něco jiného. Její sestřenice chtěla zůstat v Rusku zejména proto, že tam právě převeleli její matku. Její bratranec se zase spíš, než boji věnoval knihám, ve kterých byl schopný ležet celé hodiny. A Vera? Ta se dál snažila zlepšovat v boji na dálku. K lukostřelbě si tak přidala ještě vrhání nožů, které se hodilo na kratší vzdálenosti, a navíc jí tak dovolilo se rovnou i bránit, kdyby se nepřítel dostal až moc blízko.
Další klíčová událost v jejím životě byl okamžik, kdy její otec získal trvalé místo v Idrisu, kde se stal jedním z lovců, kteří měli na starost bezpečí a ochranu Idrisu. To si vyžádalo jeho plnou pozornost a nemohl už tak často navštěvovat dceru, takže se rozhodl vzít s sebou. Takže se Vera i se svým tréninkem přesunula zase jinam a svým způsobem to pro ni byl krok vpřed. Přece jen její otec si vždycky dal záležet na tom, aby ve chvílích, kdy Vera nestudovala, tak aby trénovala. Navíc vzhledem k jeho povolání měl vždycky po ruce pár nefilim, kteří mohli na výcvik jeho dcery dohlédnout.
Tři roky tedy strávila v Idrisu, než byla ve svých osmnácti poslána zpět do Institutu v Rize, kde strávila další dva roky, než jí bylo zasláno rozhodnutí o převelení. Konkrétně se měla ze své evropské domoviny přesunout do USA, přesněji do New Yorku, kde nejspíš byla o lovce stínů menší nouze. Sice nikde se nikdy nestalo, že by byl přebytek lovců stínů, ale Vera patřila zrovna mezi nefilim, kterým rozhodně nevadí se stěhovat. Přece jen za svůj krátký život vystřídala tři různé země.
Tak se tedy dostala do Newyorského institutu, který se stal jejím novým domovem.

Faceclaim

Magdalena Zalejska

Veronica Hela Arrowsmith

Shadowhunter

It’s no use going back to yesterday, because I was a different person then.

Média

Shadowhunters RPG © 2016 - 2020

Přihlaste se

nebo    

Forgot your details?

Vytvořit postavu