Průvodce

Registrací

Prosíme, pečlivě si vše rozbalte a přečtěte - šetříte čas nejenom nám, ale hlavně sobě.

CHYBNÉ REGISTRACE NEBUDOU SCHVÁLENY!

Pokud potřebujete jakkoliv poradit, neváhejte kontaktovat administrátora na e-mailu: info@rpg-shadowhunters.cz

1.

Jelikož jsme komunita, registraci nedoporučujeme hráčům mladším 15 let.
Vulgarity omezujte a jestliže je hra vyžaduje, tak cenzurujte.
Nikomu nevyhrožujte, neohrožujte, nenapadejte – ať už z legrace, či rétoricky.
Chceme zde vytvořit bezpečné prostředí, kde se všichni budeme navzájem respektovat.
Berte prosím na vědomí, že se nacházíme na internetu a ani my nevíme, kdo sedí na druhé straně. 
Proto prosíme, nesdělujte citlivé údaje a informace nikomu z hráčů, jestliže se neznáte důvěrně.

.

Pokud shledáme, že porušujete výše uvedené výsady, či jinak narušujete komunitu,
administrátor si vyhrazuje právo vás vyloučit.

 • PRAVIDLO MARY SUE
  I když vymýšlíme fiktivní postavy, snažíme se je příblížit co nejvíce k lidem. Nejsou nejkrásnější nebo nejchytřejší. Lidé nejsou dokonalí a dokonalost je nudná, špatně by se vám hrálo. Přidejte proto k vaší postavě nějaké nedokonalosti a záporné vlastnosti.
  Nepište, že je vaše postava úžasná, krásná – pište charakteristiku objektivně, popisujte fakta.

 • KŘIŠŤÁLOVÁ STĚNA (KS)
  Vaše postava nejste vy. Neví, co se děje, dokud to sama neobjeví.
  Ve hře vystupujete čistě za její charakter, který si předem vytvoříte dle pravidel.
  Pokud máte špatnou náladu, nepřenáší se automaticky na postavu. Pokud nevycházíte s určitým hráčem, nemusí se vzájemné antipatie vázat na vaše postavy. To platí i v opačném případě. Všechny postavy se nemohou přátelit, hra by byla jinak jednotvárná.

 • METAGAMING
  Nikdy nesmíte rozhodovat za postavu druhého hráče. Není také vhodné napsat, že postava dá někomu facku a odejde. Nepřehánějte to s interakcemi a nechte druhé straně čas na reakci. Pokud vejdete do místnosti, a jsou tam postavy jiné, reagujte na poslední příspěvek každé z nich. Rovněž se nepouštějte do větších interakcích, pokud víte, že musíte ze hry brzy odejít.

 • NÁSTĚNKA
  Je místem aktualit a rovněž místem, kde se hráč může pochlubit svou tvorbou pomocí vypravování a vystavit ji nemilosrdnému oku veřejnosti.
  Není povinností nástěnky psát!
  Pozor na multigaming. Můžete se v nástěnce zmínit o postavě jiného hráče pouze v případě, kdy se s ním vaše postava setkala, nebo pokud jste na společné nástěnce domluveni.

 • UMĚLÉ REÁLIE
  Reálie, které nebyly za postavy odehrané, nýbrž domluvené mezi hráči.
  Nezakazujeme je, ale rádi je také nevidíme. Nástěnky jsou také od toho, aby se zaznamenaly věci, které nelze odehrávat. Reálie, které nejsou odehrané, nebo vypsané na nástěnce, pro nás NEEXISTUJÍ, pokud o nich nejsme informováni jinak. (Stačí jen hodit echo na online chat.)

 • MULTIGAMING
  Můžete hrát pouze za dvě postavy. Potřebujeme vědět, které postavy mají jednoho majitele.
  Hlaste své postavy včas, než si vás ověříme dle IP adresy a budete obvinění z multigamingu.

 • KOPÍROVÁNÍ KNIH, SERIÁLU A FILMU
  Je zde zakázáno. Nemůžete si registrovat Clary Fairchild ani Magnuse a další.
  Vymýšlejte vlastní, originální postavy. Postavy nesmí mít jména z knižní předlohy, ale můžete použít FC z filmu či seriálu.

 • ZABÍJENÍ JINÝCH POSTAV
  Přísně zakázáno! Pouze po domluvě s dotyčným hráčem postavy a Vypravěčem.
  Jediný, kdo má právo zabít postavu bez domluvy, je Vypravěč.

  POZOR! POSTAVĚ STÁLE MŮŽE HROZIT SMRT
  V případech, kdy lovec stínů pojmenuje své ostří Raziel, upír vyleze na ulice za světla, porušuje se Studený mír nebo Dohody aj. Zkrátka když je smrt nevyhnutelná, tak vaší postavu zabijete. Jsme benevolentní, ale musíme zachovávat reálie. Pokud vaše postava riskuje, berte na vědomí, že není chráněna žádným pravidlem, které ji neumožňuje zabít.

Vše, co potřebujete vědět, je, že všechny příběhy jsou skutečné. Skryt před zraky civilů je tu tajný svět plný démonů a dalších nadpřirozených bytostí. Na ně dohlíží lovci stínů, kteří ve jménu anděla Raziela chrání náš svět.

Historie 

Knižní předloha; text může obsahovat rozuzlení zápletky, či vyzrazení děje!

S pomocí nástrojů smrti – poháru, meče a zrcadla – vyvolal před dávnými časy Jonathan Shadowhunter, první lovec stínů, anděla Raziela a požádal ho o možnost stvořit bojovníky, kteří budou ochraňovat smrtelníky před démony, jenž do našeho světa pronikli z jiných dimenzí. Raziel mu přání splnil a smísil v poháru svou krev s krví člověka a dal z něj lidem napít, čímž vytvořil novou rasu lovců stínů, kterým v krvi koluje andělská krev, stejně jako poté jejich dětem a dětem jejich dětí. Díky tomu si s pomocí stély můžou na kůži nanášet magické andělské runy z Šedé knihy, používat andělská ostří a jsou odolnější a silnější než obyčejní civilové. Kromě lovců stínů a démonů jsou tu ještě podsvěťané: vlkodlaci, upíři, čarodějové a víly. Nejvyšší instancí lovců stínů je Spolek (tvořený inkvizitorem, konzulem a koncilem), který uzavřel s podsvěťany Dohody a sepsal Úmluvu, kterou musí nefilim i podsvěťané dodržovat. Dohody se musí znovu podepisovat každých deset let. Proti Dohodám se vzbouřil mladý Valentine Morgenstern, který okolo sebe vytvořil Kruh svých věrných fanatiků, kteří podporovali jeho názor. V bitvě zahynulo velké množství nefilim i podsvětanů, ale nakonec byl Jonathan Morgenstern poražen a s ním padli i temní lovci stínů. S vílami byl uzavřen tzv. Studený mír (v originále Cold Peace), který říká, že lovci stínů se nesmí angažovat ve věcech víl. Nesmí jim pomáhat ani s nimi komunikovat bez dovolení Spolku. Víly též musely rozpustit své bojovníky ve svých dvorech, tudíž u sebe nesmí nosit zbraně, jinak budou potrestány. Byly donuceny zaplatit veškeré výlohy za obnovení zničených budov v Alicante. A nakonec též pozbyly své právo na křeslo v radě.

10.12.2016
Víly se vzbouřily proti Studenému míru a nadvládě nefilim. Zimní dvůr započal válku plnou zmutovaných démonů, podsvěťánů a dalších mutantů. Vyvolávali chaos, aby oslabili nefilim a mohli zaútočit na Idris. 
Tato válka skončila dnem 2.9.2018, kdy byl oficiálně Spolkem vydán dodatek, jenž pojednává o registrování podsvěťanů, který schválili zástupci upírů a víl v Radě v čele s Konzulem a Inkvizitorem. Čarodějové a vlkodlaci tento návrh nepodpořili. Registr podsvěťanů se bude týkat každé rasy nehledě na rozhodnutí jejího vůdce.

Současnost

Naše RPG se odehrává jedenáct let po poslední válce, tudíž v roce 2018. Křehký mír mezi podsvěťany a nefilim stále drží, přestože víly se nikdy nesmířily se svým trestem za napomáhání Jonathanu Morgensternovi a spousta lovců stínů proti Studenému míru protestuje. Lovci stínů se stále snaží vzpamatovat z drtivých ztrát a pomocí poháru smrti vytvářet nové nefilim. V New Yorku je na vás, zda si vytvoříte lovce stínů (možno i mlčenlivého bratra), podsvěťana či civila. 

UPOZORNĚNÍ: 
Naše RPG volně navazuje na knihy Pekelné stroje a Nástroje smrti, avšak neobjevují se zde postavy z knih a vytváříme zde úplně nový příběh. Budťe originální a vyvarujte se u registrací i hraní kopírování děje knih. Též je možné, že se později nebude děj RPG shodovat s nějakými fakty z knih, které v ČR od Cassandry Clare teprve vyjdou, ale to není naše chyba. Toto jsou platné reálie podle nichž se musíte řídit.

Mustr psaní příspěvků máme jednotný a tudíž neakceptujeme jiný.  

 • Myšlenky – co se postavě honí hlavou – píšeme mezi lomítka – // 
  Př.:  /Tyhle šaty se mi vůbec nelíbí, ale nic jí říkat nebudu./
 • Pohyb*emote* – co postava právě dělá – píšeme ve 3. osobě přít. času mezi hvězdičky –**
  Př.: *Sedá si do křesla a přehazuje si vlasy přes rameno.*
 • Řeč – co postava říká – nijak neohraničujeme.

Příklad správně napsaného RPG příspěvku:
*Vchází do jídelny, prohlíží si zdobené stěny a volně kráčí po prostoru s rukama založenýma v bocích.* /Páni, to jsou úžasné obrazy, zajímalo by mě, kdo je autorem./ *Najednou slyší kroky ve vedlejší místnosti a mírně sebou trhne.* Je tu někdo? *Špitne do prázdné místnosti a rozebíhá se za zvukem.*

 • TELEPORT: Můžete být pouze na jednom místě (místnosti).
 • STALKOVÁNÍ: Příchod a odchod musíte zaznamenat v příspěvku! 
  Do místnosti vstupujte pouze tehdy, pokud chcete za postavu hrát. 
 • VYPRAVĚČ má vždy pravdu, nelze s ním smlouvat, dohadovat se nebo ignorovat jeho vyprávění. Jeho slova jsou zákon. Jestli je zrovna zaneprázdněn, smí jeho roli převzít administrátoři a FBI. S registrací souhlasíte, že vaše postava může být v jistých situacích ovlivněna Vypravěčem.

2.

Census

 • Census je vždy aktuální, a proto pokud je nějaká rasa uzavřena, prosíme, neregistrujte ji. Není možné ji zařadit mezi postavy.

 • Nezoufejte však, Census je uzavřený dočasně a v průběhu hry je možné, že se vaše uvolní – lze si poté registrovat druhou postavu.

 • Nováčkům vřele doporučujeme registraci civila, či vlkodlaka a upíra. Jsou to méně náročné rasy. Pomohou vám se u nás rozkoukat.

Census

 

Lovci stínů

Civilové

Čarodějové

Vlkodlaci

Upíři

VílyCelkem

 Muži

12

4

5

6

7

439

 Ženy

6

8

5

3

7

534

Červeně vyznačené mají dočasně naplněnou kapacitu.

3.

Faceclaim

- Co to je?

 • Faceclaim – FC – termín používaný v roleplay pro fyzickou osobu (často herec, model, známá osobnost), která propůjčuje tvář vaší smyšlené postavě.
 • Nezapomeňte nahlédnout, které FC jsou již zabrané!

A

Lucas Aurelien, Deborah Ann Woll

B

Christopher Mason-Brown, Emily Browning, Jamie Campbell Bower

C

Amra Cerkézovic, Dove Cameron, Alexander Calvert, Emilia Clarke, Caroline Corinth, Jessica Chastain, Nikolaj Coster-Waldau, Matthew Clamane. Olivia Cooke, Arden Cho, Sofia Carson

D

Janis Danner, Hugh Dancy, Matthew Daddario, Alexandra Daddario, Zoey Deutch

E

Alfred Enoch

F

Taissa Farmiga, Elle Fanning

G

Andrew Garfield, Nyakim Gatwech, Arthur Gosse, David Giuntoli

H

Taylor Hill, Luca Hollestelle, Ton Heukels, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth

I

/

J

/

K

Jon Kortajarena, Adelaide Kane, Valery Kovtun

L

Zara Larsson, Jennifer Lawrence, Blake Lively, Camilla Luddington, Josephine Langford, Gavin Leatherwood

M

Christopher Mason-Brown, Chloe Grace Moretz, Charlie Matthews, Amber McCrackin

N

/

O

Dylan O’Brien

P

Devin Paisley

Q

/

R

Lili Reinhart, Emma Roberts, Alan Rickman

S

Dominic Sherwood, Bridget Satterlee, Caroline Silta, Aleksander Skarsgard, Anna Speckhart, Thomas Sangster, Kristen Stewart

T

Herman Tømmeraas, Tomáš Tatár, Emeraude Toubia

U

Brendon Urie

V

/

W

Chris Wood, Kyra Wennersten, Deborah Ann Woll, Tom Webb

X

/

Y

/

Z

Maria Zghenti

Při výběru vám mohou pomoci:

4.

Registrační formulář

Pokud se vám registrační formulář nezobrazuje, patrně jste již k účtu přihlášeni.

Do pole uživatelské jméno  zadávejte jméno a příjmení vaší postavy bez mezer!

5.

Registrace odeslaná

A co dál?

Vaše postava po odeslání registrace čeká na kontrolu a schválení administrátorem. Proto je nezbytně nutné, abyste kontrolovali svou e-mailovou schránku – jejíž adresu jste zadali v registraci – a byli tak k zastižení kvůli případný opravám. 

Jak dlouho schválení postavy potrvá? 

Někdy do hodiny, jindy to trvá pár dnů. Většinou do dvou dnů vás administrátoři budou kontaktovat ohledně vaší registrace, zda byla schválená, či nikoli. Pokud ne, obraťte se prosím na email info@rpg-shadowhunters.cz

Co mohu dělat, než budu schválen?

Sice zatím nemůžete zasahovat do děje hry, ale můžete se již přihlásit a popovídat s ostatními hráči v NonRPG chat v sekci Nástěnka. Také si můžete profil různě upravovat, přidat fotografie postavy, její dovednosti a tak podobně. Naši hráči vám na NonRPG chatu určitě velmi rádi poradí a někdy to může urychlit vaše schválení.

© 2016 - 2019 | Shadowhunters RPG | info@rpg-shadowhunters.cz

Podpora

Spolupráce, nahlášení závadného obsahu, chyb, obtěžování, žádosti o místnosti, vlastní domovy, návrhy o rozvinutí hry, převzetí postavy a další...

Odesílám

Přihlásit se

nebo    

Zapomenuté heslo?

Vytvořit postavu