Rozcestník

Vše, co potřebujete vědět, je, že všechny příběhy jsou skutečné. Skryt před zraky civilů je tu tajný svět plný démonů a dalších nadpřirozených bytostí. Na ně dohlíží lovci stínů, zvaní též nefilim, kteří ve jménu anděla Raziela chrání náš svět.

Historie 

Knižní předloha; text může obsahovat rozuzlení zápletky, či vyzrazení děje!

S pomocí nástrojů smrti – poháru, meče a zrcadla – vyvolal před dávnými časy Jonathan Shadowhunter, první lovec stínů, anděla Raziela a požádal ho o možnost stvořit bojovníky, kteří budou ochraňovat smrtelníky před démony, jenž do našeho světa pronikli z jiných dimenzí. Raziel mu přání splnil a smísil v poháru svou krev s krví člověka a dal z něj lidem napít, čímž vytvořil novou rasu lovců stínů, kterým v krvi koluje andělská krev, stejně jako poté jejich dětem a dětem jejich dětí. Díky tomu si s pomocí stély můžou na kůži nanášet magické andělské runy z Šedé knihy, používat andělská ostří a jsou odolnější a silnější než obyčejní civilové. Kromě lovců stínů a démonů jsou tu ještě podsvěťané: vlkodlaci, upíři, čarodějové a víly. Nejvyšší instancí lovců stínů je Spolek (tvořený inkvizitorem, konzulem a koncilem), který uzavřel s podsvěťany Dohody a sepsal Úmluvu, kterou musí nefilim i podsvěťané dodržovat. Dohody se musí znovu podepisovat každých deset let. Proti Dohodám se vzbouřil mladý Valentine Morgenstern, který okolo sebe vytvořil Kruh svých věrných fanatiků, kteří podporovali jeho názor, že podsvěťané jsou z části démoni, a tak proti nim musíme bojovat. Málem se mu povedlo vyvolat válku mezi podsvěťany a lovci, nebýt jeho vlastní ženy Jocelyn, která mu v povstání zabránila a schovala pohár smrti. Přesto se o to znovu pokusil o několik let později, kdy odcizil nástroje smrti a znovu vyvolal anděla Raziela, aby získal způsob, jak podsvěťany vymýtit. V tom mu však zabránila jeho dcera a mír byl obnoven, přičemž podsvěťané dokonce získali křesla v radě lovců stínů, aby byla zachována rovnováha. Bohužel jen o chvíli později zasáhla svět lovců další válka, tentokrát s Jonathanem Morgensternem, který vytvořil rasu temných nefilim a chtěl zničit celý svět. Na svou stranu dokonce přetáhl víly a zaútočil na jednotlivé instituty a nakonec i na samotné hlavní město Idris Alicante. V bitvě zahynulo velké množství nefilim i podsvětanů, ale nakonec byl Jonathan Morgenstern poražen a s ním padli i temní lovci stínů. S vílami byl uzavřen tzv. Studený mír (v originále Cold Peace), který říká, že lovci stínů se nesmí angažovat ve věcech víl. Nesmí jim pomáhat ani s nimi komunikovat bez dovolení Spolku. Víly též musely rozpustit své bojovníky ve svých dvorech, tudíž u sebe nesmí nosit zbraně, jinak budou potrestány. Byly donuceny zaplatit veškeré výlohy za obnovení zničených budov v Alicante. A nakonec též pozbyly své právo na křeslo v radě.

Současnost

Naše RPG se odehrává jedenáct let po poslední válce, tudíž v roce 2018. Křehký mír mezi podsvěťany a nefilim stále drží, přestože víly se nikdy nesmířily se svým trestem za napomáhání Jonathanu Morgensternovi a spousta lovců stínů proti Studenému míru protestuje. Lovci stínů se stále snaží vzpamatovat z drtivých ztrát a pomocí poháru smrti vytvářet nové nefilim. V New Yorku je na vás, zda si vytvoříte lovce stínů (možno i mlčenlivého bratra), podsvěťana či civila. 

10.12.2016
Víly se vzbouřily proti Studenému míru a nadvládě nefilim. Zimní dvůr započal válku plnou zmutovaných démonů, podsvěťánů a dalších mutantů. Vyvolávali chaos, aby oslabili nefilim a mohli zaútočit na Idris. 
Tato válka skončila dnem 2.9.2018, kdy byl oficiálně Spolkem vydán dodatek, jenž pojednává o registrování podsvěťanů, který schválili zástupci upírů a víl v Radě v čele s Konzulem a Inkvizitorem. Čarodějové a vlkodlaci tento návrh nepodpořili. Registr podsvěťanů se bude týkat každé rasy nehledě na rozhodnutí jejího vůdce.

UPOZORNĚNÍ: 
Naše RPG volně navazuje na knihy Pekelné stroje a Nástroje smrti, avšak neobjevují se zde postavy z knih a vytváříme zde úplně nový příběh. Budťe originální a vyvarujte se u registrací i hraní kopírování děje knih. Též je možné, že se později nebude děj RPG shodovat s nějakými fakty z knih, které v ČR od Cassandry Clare teprve vyjdou, ale to není naše chyba. Toto jsou platné reálie podle nichž se musíte řídit.

 • Pravidlo (podmínka) Mary/Sue:
  I když vymýšlíme fiktivní postavy, snažíme se je příblížit co nejvíce k lidem. Nejsou nejkrásnější nebo nejchytřejší. Lidé nejsou dokonalí a dokonalost je nudná, špatně by se vám hrálo. Přidejte proto k vaší postavě nějaké nedokonalosti a záporné vlastnosti.
 • Křišťálová stěna (KS):
  Vaše postava nejste vy. Neví, co se děje, dokud to sama neobjeví.
  Ve hře vystupujete čistě za její charakter, který si předem vytvoříte dle pravidel hry.
  Pokud máte špatnou náladu, nepřenáší se automaticky na postavu. Pokud nevycházíte s určitým hráčem, nemusí se vzájemné antipatie vázat na vaše postavy. To platí i v opačném případě.
  Všechny postavy se nemohou přátelit, hra by byla jinak jednotvárná.
 • Metagaming:
  Nikdy nesmíte rozhodovat za postavu druhého hráče. Není také vhodné napsat, že postava dá někomu facku a odejde. Nepřehánějte to s interakcemi a nechte druhé straně čas na reakci. Pokud vejdete do místnosti, a jsou tam postavy jiné, reagujte na poslední příspěvek každé z nich.
 • Nástěnky:
  Jsou místem, kde se hráč může pochlubit svou tvorbou a vystavit ji nemilosrdnému oku veřejnosti.
  Není povinností nástěnky psát! Pozor na multigaming. Můžete se zmínit o postavě jiného hráče pouze v případě, kdy se s ním vaše postava setkala, nebo pokud jste na společné nástěnce domluveni.
 • Umělé reálie:
  Reálie, které nebyly za postavy odehrané, nýbrž domluvené mezi hráči.
  Nezakazujeme je, ale rádi je také nevidíme. Nástěnky jsou také od toho, aby se zaznamenaly věci, které nelze odehrávat. Reálie, které nejsou odehrané, nebo vypsané na nástěnce, pro nás NEEXISTUJÍ, pokud o nich nejsme informováni jinak. (Stačí jen hodit echo na online chat.)
 • Multigaming:
  Můžete hrát pouze za dvě postavy. Potřebujeme vědět, které postavy mají jednoho majitele.
  Hlaste své postavy včas, než si vás ověříme dle IP adresy a budete obvinění z multigamingu.
 • Kopírování děje knihy:
  Je zde zakázáno. Můžete použít FC z filmu či seriálu, ale postavy nesmí mít jména postav z příběhu.
 • Zabíjení jiných postav:
  Přísně zakázáno! Pouze po domluvě s dotyčným hráčem postavy a Vypravěčem.
  Jediný, kdo má právo zabít postavu bez domluvy, je Vypravěč.

  POZOR! POSTAVĚ STÁLE MŮŽE HROZIT SMRT
  V případech, kdy lovec stínů pojmenuje své ostří Raziel, upír vyleze na ulice za světla, porušuje se Studený mír nebo Dohody aj. Zkrátka když je smrt nevyhnutelná, tak vaší postavu zabijete.
  Jsme benevolentní, ale musíme zachovávat reálie. Pokud vaše postava riskuje, berte na vědomí, že není chráněna žádným pravidlem, které ji neumožňuje zabít.
 

Mustr psaní příspěvků máme jednotný a tudíž neakceptujeme jiný. 

 • Myšlenky, co se postavě honí hlavou, píšeme mezi lomítka – // 
  Př.: /Tyhle šaty se mi vůbec nelíbí, ale nic jí říkat nebudu./
 • Pohyb *emote*, co postava právě dělá, a co se kolem ní děje píšeme ve 3. osobě přít. času mezi hvězdičky – ** 
  Př.: *Sedá si do křesla a přehazuje si vlasy přes rameno.*
 • Řeč, co postava říká, nijak neohraničujeme.

Příklad správně napsaného RPG příspěvku:
*Vchází do jídelny, prohlíží si zdobené stěny a volně kráčí po prostoru s rukama založenýma v bocích.* /Páni, to jsou úžasné obrazy, zajímalo by mě, kdo je autorem./ *Najednou slyší kroky ve vedlejší místnosti a mírně sebou trhne.* Je tu někdo? *Špitne do prázdné místnosti a rozebíhá se za zvukem.*

 • Teleport: Můžete být pouze na jednom místě (místnosti).
 • Stalkování: Příchod a odchod musíte zaznamenat v příspěvku! 
  Do místnosti vstupujte pouze tehdy, pokud chcete za postavu hrát. 
 • Vypravěč má vždy pravdu, nelze s ním smlouvat, dohadovat se nebo ignorovat jeho vyprávění. 
  Jeho slova jsou zákon. Jestli je zrovna zaneprázdněn, smí jeho roli převzít administrátoři a FBI. 
  S registrací souhlasíte, že vaše postava může být v jistých situacích ovlivněna Vypravěčem.

Nováček ve Světě stínů?
NEVADÍ!
Máme tu pro vás obsáhlý kodex, přeložený administrátory, který vás zasvětí!

WANTED

Postavy hledají hráče!

Pokud Vás nějaká z uvedených postav zaujme, neváhejte nás kontaktovat na e-mail info@rpg-shadowhunters.cz

Registrace

Chci být...

Zabrané FC

Nyakim Gatwech
Anna Speckhart
Jon Kortajarena
Hugh Dancy
Herrman Tommeraas
Taylor Hill
Allie deBerry
Chris Evans
Emilia Clarke
Ksenya Solo
Maria Amanda
Andrew Garfield
Tom Hiddleston
Colton Haynes
Aleksander Skarsgard
Josefine Pettersen
Jennifer Lawrence
Nathan Jones
Zoe Saldana
Zara Larsson
Shailene Woodley
Tim Borrman
Caroline Silta
Amra Cerkezovic
Niclas Gillis
Bridget Satterlee
Janis Danner
Dominic Sherwood

Podpora

Spolupráce, nahlášení závadného obsahu, chyb, obtěžování, žádosti o místnosti, vlastní domovy, návrhy o rozvinutí hry, převzetí postavy a další...

Sending
X
Podzimní slavnost!

© 2016 - 2018 | Shadowhunters RPG 

X
Podzimní slavnost!

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account