Caleb Hawkstone
„Nulla tenaci ivis est via.“


Věk: 24 let
Rasa: Lovec stínů
Zaměstnání: /
Bydliště: Institut, NY
Výška: 186 cm
Váha: 81 kg

Výcvik: Dokončen

Úrověn: 9

Schopnosti/Zbraně:

  • Andělské ostří
  • Zdvojená delší dýka rodu Hawkstone, posazená v ostří adamasem, dá se rozdvojit na dva meče.
  • Hole, bodce
  • Nože, dýky

Charakter:

Vždy je kolem něj dav lidí. Budete si k němu muset proklestit cestu mezi těmi, kdo ho obklopují. Má rád všechny. Každý je jeho přítel, dokonce nazve i svého úhlavního nepřítele
 "můj přítel (kterého stejně zabiju.. emh)". Takže, když řekne, že někoho nemá rád, něco to znamená. Ale není lehké zjistit přesně co, protože se v tom pravděpodobně sám nevyzná. 
Jeho láska k lidem je tak neosobní. Každému, s kým se setká, dává určitou hodnotu, zatímco my ostatní si to schováváme jenom pro lidi, kteří pro nás hodně znamenají.  
Nespouští oči z oblohy, kde hledá nějaké vysoké cíle, o které nikdo jiný nemá odvahu usilovat - nebo nikomu jinému tolik nechybí zdravý rozum, aby se o to snažil. Důvěra je báječná, ale důvěřování nesprávným lidem, věcem, může zpomalit i závodního koně. Takový druh optimismu však může být nebezpečný. Je to jen jiný výraz pro slepou víru. Nosí u sebe spoustu zbraní, protože většinu stejně poztrácí. 
Má obvykle takové štěstí, až je to nechutné a nezákonné. S jeho riskatním chováním by už jiní byli dávno mrtví nebo poučení, ale on vždy vyvázne ze všeho v suchu. Je to také důvod, proč na sebe strhává pozornost od svého staršího bratra, který se spíše drží zpátky. Někdy je bláznivě odvážný. Občas zakopne a upadne, ale vstane a pokusí se znovu. Odpustíte mu však skoro všechno, protože z něj srší upřímnost. 

Minulost:

Rod Hawkstone je mezi lovci velmi známý a uznávaný především svým rozvětvením.
A také zásluhami v boji proti Valentinu a Jonathanu Morgenstern. Není tajemstvím, že Calebovo příbuzní jsou i ve funkci v radě a pevně stáli proti Kruhu. Proto také on sám cítí povinnost a především touhu své předky předčit a nenechat jméno rodu upadnout.
Jako dítě už věděl, jak na sebe strhnout pozornost, ačkoli byl druhorozený. Rád si hrál na hrdinu a patrně v tomhle domnění stále je. Během války chtěl velmi bojovat, ale Michael a Cornelia Hawkstoneovi své děti na to až příliš chránili. Jeho rodiče žijí v Idrisu, kde vychovávají ještě jeho mladšího bratra, který brzy začne navštěvovat akademii. Mezi Calebem a Sebastianem nikdy nepanovala nenávist, ale trocha rivality ano. Do Institutu byl převelen společně se svým bratrem, což cítil jako velkou příležitost, aby svůj rod ještě pozvedl. Bohužel po válce nastal zasloužený mír a tak setrvává, trénuje a čeká na svou příležitost.