Daniel Frostmourne
„Kniha je most od zvířete k člověku. Číst znamená polidšťovat se.“

Věk: 25 let

Rasa: Vlkodlak
Bydliště: Činžák na Manhattanu
Zaměstnání: Knihovník
Výška: 182cm
Váha: 73kg

Výcvik: Dokončen

Úrověn: 6

Zbraně/Schopnosti/Zvláštnosti:

  • Rychlá regenerace
  • Dokonalé reflexy a smysly
  • Obratnost
  • Ostré tesáky a drápy
  • Příprava božské kávy

Charakter:

Daniel je poměrně vysoký a štíhlý chlapík. Jeho spíše hranatou tvář konstantně zdobí strniště a krátké hnědé vlasy. Jeho čokoládově hnědé oči fungují téměř jako magnet, jenž přitahuje pozornost žen což je pro něj naprosto zbytečné, jelikož vyhledává spíše pánskou společnost. Další jeho zvláštností je nikdy nemizící úsměv který doplňují drobné vrásky od smíchu.
Celkově by se dal považovat za velmi nudného člověka protože je docela snadno předvídatelný. Neublížil by mouše, tedy pokud by nemusel. Je docela stydlivý a je velmi nerad ve středu pozornosti. Kdykoliv se jej někdo snaží najít tak má na výběr ze dvou míst které jsou téměř jisté, a těmi jsou knihovna a jeho oblíbená kavárna, všude s knihou v ruce.
Nejčastěji na něm můžete vidět černé či hnědé kalhoty v kombinaci s jednoduchým tričkem a plátěnými keckami. Ale pokud má vyrazit na nějakou formální událost tak je jeho jasnou volbou košile kombinovaná s vestou.
Naprosto miluje knihy a nikdy by se jich nevzdal. Co se týče vztahů s ostatními, tak to je lehce komplikované. I přesto, že je vlkodlakem již od svých 19 let a své schopnosti má docela pod kontrolou, tak se stále obává, že by mohl svým blízkým ublížit.

Minulost:

Daniel se narodil v Bostonu křesťansky založeným Abigail a Timothymu Frostmournovým. Společně se svými dvěma staršími sourozenci navštěvovali místní církevní školu. Jemu a jeho nejstaršímu bratrovi se to ani v nejmenším nezamlouvalo. Nebavilo je tomu všemu věnovat tolik času a proto kdykoliv mohli, dělali cokoliv co s náboženstvím nesouviselo. Danny byl obvykle zalezlý někde s knihou a později i s kávou, kdežto Dominic se poflakoval po barech a jiných pochybných místech. Takhle nějak to pokračovalo asi do doby kdy Danielovi bylo 18. Ten rok se pro něj stal docela osudným. Nejen, že se stal plnoletým, ale jeho největší opora, kterou v rodině měl, bratr Dominic, zmizel. Byl z toho tak zdrcený, že pomalu přestal vycházet z pokoje který byl pohroužený ve věčně trvající tmě. Asi zhruba po roce mu zazvonil mobil a na displeji bylo stálo jméno nejstaršího bratra. Bylo to naprosto jako blesk z čistého nebe. Neváhal a ten osudný hovor přijal. Domluvil si s bratrem schůzku. Ta však dopadla docela špatně. Dle Dominicova názoru mělo být pro mladšího brášku více než příjemné být konečně volný a utéct od toho pánbíčkářského způsobu života. Rozhodl se s ním tedy rozdělí o svůj dar a v momentě kdy Danny dorazil na místo, zakousl se mu do ramene.
Co se dělo pak si již nepamatuje. Probudil se v nelegální aréně kde byl vhozen do ringu proti protivníkovi tak o deset let staršímu a silnějšímu než byl chlapec. Termín tohoto byl vybrán s ohledem na úplněk. Daniel se tehdy v obrovských bolestech poprvé proměnil. Smyslů zbavený rozerval svého protivníka na kousky. Když všichni místní spatřili jak divoký je onen varulven, vzali nohy na ramena.
Když pak druhého dne přišel celý rozbolavělý k sobě, bratr mu s úsměvem na tváři velmi barvitě vylíčil, co všechno se událo předešlé noci. Nemohl tomu uvěřit a tak se nechal zavést do místnosti, kde měl připravené oblečení. Během několika dalších dní mu bylo dokázáno, že Dominic nelhala a tohle všechno je skutečné. Velmi špatně se srovnával s tím, že připravil někoho o život a při první příležitosti utekl. Odstřihl se kompletně od rodiny a vyrazil do New Yorku, protože předpokládal, že tam jej bratr nenajde. Ihned po tom, co dorazil na místo, se stalo jeho prioritou nalezení smečky. Tu po několika dnech hledání úspěšně našel.