Ismael Koivu
„Ihmiset tietävät hinta kaiken ja arvosta mitään.“


Věk: 1024 let
Rasa: Čaroděj
Zaměstnání: /
Bydliště: Luxusní lofty, NY
Výška: 196 cm
Váha: 81 kg

Úrověn: 10

Zbraně/Schopnosti/Znamení:

  • Magie všeho druhu
  • Fialové jiskry, oči
  • Nepřirozená výška
  • Portál ve svém domě

Charakter:

Šílený je celkem vystihující slovo. Vlastně ne, je to jeho druhé jméno. Jeden z nejmocnějších čarodějů vůbec nyní sídlí v New Yorku. Je už tak znaven a unuděn svým životem, že řídí životy druhých. Tak, jak se mu zlíbí. Často k němu chodí pro pomoc jak nefilim či podvěťané, tak i civilové. Je bohatý, neplatí se mu penězi, ale vždy si vymyslí cenu takovou, aby vás dostatečně zaměstnal a sám se pobavil nad vaším nedokonalým počínáním. Ovládá tím nepřímo váš život. 
Běda jak se mu pokusí někdo uškodit. Sice vás nemůže přímo zabít, aniž by se vyhnul trestu, nicméně může váš život obrátit vzhůru nohama tak, že si budete smrt přát anebo prosit o milost. Vždy si najde cestičku, aby dosáhl svého. Jeho moc sahá do všech oblastí na všech úrovních. 
V dobách, kdy nebyly zákony tolik přísné, se zabýval i tou nejtemnější magií a osvojil si ta nejskrytější zákoutí světa stínů. Od vyvolávání démonů až po nekromancii. Není považován za vyššího čaroděje v žádné oblasti, neboť stále cestuje a vrací se zpět. Jeho jméno však zná každý. Je jedním z nejstarších čarodějů vůbec.

Minulost:

Narodil se v oblasti dnešní Skandinávie v dobách Vpádu démonů do našeho světa. Nepřikládalo se v těchto dobách příliš váhy nezvyklému zbarvení očí, ačkoli se mnoho lidí nad nafialovělou modří pozastavilo. Později se už naučil kouzla, která jeho znamení dovedla skrýt. Svou moc objevoval a naučil se postupně ovládat tak, aby ho nic neprozrazovalo.
Patřil mezi vikingy a tímto poznal mnohá zákoutí světa a kultur. V dobách, uváděné jako pokřesťanštění švédského států, se poprvé setkal s lovci stínů, kteří objevovali svět stále více na severu. Raději si držel od lidí, kteří patřili ke světu stínů, odstup. Nutno ale říct, že nebýt jeho pomoci, nefilim by se jistě s démony nevypořádali. 
Čas šel s ním dál, potkával další obyvatele světa stínů a zahrával si se svou magií. Zasloužil se o mnoho poznání a vytyčení některých limitů magie. Později však byly jisté druhy, jako například černá magie, zakázány. Spolek určil pravidla a jemu nezbývalo, než se jimi řídit či se je naučit obcházet bez postihu. Za ta léta se mu to daří skvěle. Má několik domů po světě, ale ze svých výprav se rád vrací do New Yorku, kde je dle jeho názoru největší rozptýlení.
Není to ale jediný důvod, proč se vrací na toto místo. V minulosti měl jisté závazky. Závazky, o kterých Spolek neví a v New Yorku se objevila osoba, která by mohla být jeho hrozbou.