Sebastian Hawkstone
„Semper paratus.“


Věk: 26 let
Rasa: Lovec stínů
Zaměstnání: /
Bydliště: Institut, NY
Výška: 189 cm
Váha: 85 kg

Výcvik: Dokončen

Úrověn: 9

Schopnosti/Zbraně:

  • Andělské ostří
  • Zdvojená delší dýka rodu Hawkstone, posazená v ostří adamasem, dá se rozdvojit na dva meče.
  • Sekery, hole, bodce, nože

Charakter:

Se svým bratrem jsou si velmi podobní, ale zatímco Caleb je spíše všestranný se zbraněmi, Sebastian vyniká v síle a jejím využitím, přesto se umí celkem rychle pohybovat.
Má kolem sebe cihlovou zeď, kterou si sám postavil. Je nemluvný, ale silný a odolný. Je příjemný, ale sveřepě ctižádostivý. Může se zdát, že dává zdánlivě přednost samotě. Není to tak docela pravda. V skrytu duše touží po obdivu. Je velmi zásadový a zodpovědný na rozdíl od svého bratra - to však je přehlíženo. Avšak nemá rád, pokud ho někdo nazve úzkoprsým. Díky svým morálním zásadám, které jsou jeho vlastní zásady a ne vždy odrážejí všeobecnou morálku společnosti, má skryté, neobyčejně vysoké ideály. Stejně ale nikdy nevyjdou na povrch.
Drží se spíše následováním svého bratra a chrání ho při riskantním chováním, ačkoli nejsou parabatai. Často tak zanedbává své cíle v zájmu většiny - je obětavý.
Je to vynikající bojovník, ale místo toho, aby se v boji projevil, raději zbytku kryje záda. Kdyby se však ocitnul sám na vlastní pěst - tedy duel, většina by byla překvapená, co za potenciál v sobě přechovává. Stejně jako bratr byl na akademii v krátkém úseku a ačkoli byli vycvičeni na stejných druzích zbraní, jejich technika se celkem liší.

Minulost:

Rod Hawkstone je mezi Lovci  stínů velmi známý a uznávaný především svým rozvětvením.
A také zásluhami v boji proti Valentinu a Jonathanu Morgenstern. Není tajemstvím, že Sebastianovo příbuzní jsou i ve funkci v radě a pevně stáli proti Kruhu. Svého bratra vždy následoval a chránil, ačkoli se mu místy příčilo, že veškerou pozornost získal mladší Caleb.
Je to také něco, co v sobě může nevědomě léta potlačovat. 
Mezi Calebem a Sebastianem nikdy nepanovala nenávist, ale trocha rivality přeci ano. Do Institutu byl převelen společně se svým bratrem před třema lety. Jeho rodiče žijí v Idrisu, kde vychovávají ještě jeho mladšího bratra, který brzy začne navštěvovat akademii.