Xander Gallagher
„Never quit.“


Věk: 36 let
Rasa: Vlkodlak
Bydliště: NY, policejní stanice
Zaměstnání: Vůdce smečky
Výška: 188 cm
Váha: 82 kg

Výcvik: Dokončen

Úrověn: 9

Zbraně/Schopnosti/Znamení:

  • Nadpřirozená rychlost a síla
  • Čich
  • Rychlé hojení
  • Vůdčí schopnosti
  • Sebekontrola
  • Silný stisk zubů a drápů
  • Mrštnost 

Charakter:

Na první pohled příjemný pohledný chlap. Na druhý sebejistý muž, který se nebojí zvýšit hlas a včas zakročit v kritických situacích. Xander je většinou ledově klidný a téměř ničím se nenechá rozhodit. Mluví rázným hlasem a uvažuje pečlivě, než se rozhodne. Svůj post bere velmi vážně a od ostatních vyžaduje loajalitu, respekt a férovost. Je rozvážný a chytrý, nerad řeší záležitosti bojem, takže se většinou snaží v klidu domluvit. Když to jinak nejde, nedělá mu problém varovně proměnit jakoukoliv část svého těla do vlčí podoby. Nerad se míchá do věcí jiných, pokud se nejedná o závažnost. Vyhlíží sebevědomě a silně, většinou se snaží s ostatními v rámci možností navázat přátelský vztah a tím si i upevnit svoji pozici. Nerad bývá středem pozornosti a dělá mu problém se přizpůsobit ostatním. Většinou nestaví jen na svých názorech, udržuje vzájemnou komunikaci s ostatními a nechová se povýšeně. Když někdo poruší pravidla, dokáže být nemilosrdný. Umí výborně ovládat své emoce a důvěřuje pouze několika vyvoleným. Přirozeně se bojí stříbra a není zrovna kamarád s výškami. Nedokáže číst v lidech a občas mu trochu trvá někoho pochopit. Snaží se nedělat si zbytečné nepřátele, aby měl klid v duši. Nikdy se nevzdává, i kdyby ho to mělo zabít. Rád riskuje, ale v bezpečné míře.
Respekt budí hlavně jeho vysoká svalnatá, ramenatá postava, v obličeji má ostré rysy, krátce střižené světlé vlasy a vousy. Jeho oči jsou světle modré a způsob, jakým se na vás dívá, uklidňuje. V lidské podobě chodí velmi svižně, takže se zvládne přeměnit za chůze.
Jeho vlčí tělo je velmi mohutné, srst má tmavě zrzavou, až rudou, je vysoký skoro jako člověk, velmi rychlý, silný a klidný. To ovšem neznamená, že nezvládne vycenit zuby a bojovat. Když to nemá zapotřebí, nechává nepřítele v rozpacích. Je citlivý na zadní tlapku, kterou si kdysi sevřel v pasti, proto by se mohlo zdát, že svoji váhu tlačí na přední, když běží. Dokáže se samovolně přeměnit na člověka, kdykoliv se mu zachce a zase zpět. Jeho výhodou je rozvážné jednání a občasná spontánnost.

Minulost:

Xander se narodil jako obyčejný člověk, který nebyl nikdy ničím zajímavý. Žil svůj normální život, chodil do školy a pomáhal se starat o domácnost své matky Hannah. Jednoho večera však jeho rutina jednou provždy skončila. Když se vracel od kamaráda zkratkou lesem, napadl ho a pokousal vlkodlak. Dlouho nevěděl, co se s ním stalo, protože se často probouzel s roztrženým oblečením v městských parcích. O několik měsíců ho objevil vůdce vlkodlaků a vysvětlil mu, jak se co má. Ze začátku tomu nedokázal uvěřit, nakonec však přetrhal pouto mezi ním a svojí matkou. Několik dlouhých měsíců trčel zavřený v policejní cele, aby nikoho neohrozil na životě, s ovládáním na tom byl mizerně a když si byl vědom přeměny, řval bolestí na celé sídlo. Postupem času se začal srovnávat s tím, kým se stal a udělal z toho svoji přednost. Svoje mládí trávil tréninkem na soustředění a sebekontrolu. První proměnu bez potíží zvládnul teprve 4 roky po kousnutí, když mu bylo 22. Při válce s Jonathanem nahradil Lukea nový velitel, který se k nim choval jako k odpadu. Vyžíval se na bojích a často zabíjel členy pro radost. Troufalý Xander se jednoho dne rozhodl, že se mu postaví. Hale Xandera nešetřil, udělal mu několik tržných ran na nohách, na hrudi, nakonec však Xander z posledních sil díky své mohutné postavě a mrštnosti zvítězil. Pár týdnů si svůj post ani neuvědomoval, snažil se nedělat chyby a trvalo mu dlouho, než z něj měli respekt všichni. Vybudoval si výborné vůdčí schopnosti a snažil se svoji smečku udržovat pohromadě. Odchytával čerstvě kousnuté a pokoušel se je vycvičit co nejrychleji. Bezmála 15 let mu trvalo, než se naučil 100% ovládat přeměnu jakékoliv části svého těla. Byl jedním z těch, kteří se snažili pomáhat lovcům stínů, nakonec zabil dva temné lovce stínů, kvůli kterým má přes záda obrovskou jizvu. Momentálně věnuje čas svému poslání a udržuje pořádek v ulicích New Yorku. Snaží se vyjít vstříc spolku, ale i tak si klade požadavky.